В які країни найчастіше їдуть прикарпатці

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Чехія, Німеччина та Польща – саме ці три країни стали основними, куди їдуть жителі Івано-Франківської області.

  За даними центру CEDOS, що були оприлюднені на початку року, великий відсоток українців з усіх областей їде також на заробітки до Росії, незважаючи на війну, повідомляє «Франик».

  Чехія і Польща стають відмінним варіантом для тих, хто хоче емігрувати, щоб отримувати гідну заробітну платню. Соціологи кажуть, що через територіальну близькість, схожість мов, саме ці дві країни стали популярними серед жителів західних областей.

  Бувалі туристи ж розповідають, що у центрі Праги можна часто почути нашу мову. Багато українців працює у сфері обслуговування. Проте, самі ж емігранти не скаржаться на свою діяльність.

  Тетяна Білинець, наприклад, пропрацювала п’ять років продавцем у столиці Чехії. Жінка мала 9-ти годинний робочий день і мала розкладати овочі. Проте, колишня жителька Франківщини не скаржиться на свою роботи, а навпаки задоволена, що тут багато чого може собі дозволити, а після отримання громадянства навіть змогла перевезти сюди свою родину.

  Інша дівчина, Аліна, переїхала з Івано-Франківська до Німеччини і навіть тут має свій бізнес. Дівчина каже, що живе у скандинавській країні ще зі шкільного віку і завдяки цьому, майже асимілювалася з місцевими, а знання слов’янських мов ще дає додатковий заробіток у якості перекладача.

  Ну і як не згадати про Польщу. Жарти про полуницю будуть, мабуть, ще довго актуальні. Західний сусід України – одна з країн, куди найчастіше їдуть на заробітки, проте, вже складається тенденція зміни трудової орієнтації серед емігрантів.

  (Visited 35 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *