На Городенківщині село перейшло з Московського в Київський патріархат

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Громада села Рогиня Городенківського району одностайно вирішила перейти з УПЦ Московського патріархату під юрисдикцію Київського патріархату.

  Про це КУРСу повідомив Михайло Юрчишин, голова Острівецької сільської ради, до якої входить і невеличке село Рогиня. Острівецька сільрада – єдина в районі, де збереглися парафії УПЦ (МП).

  Схід села провели в Рогині вчора, 12 жовтня. За словами Юрчишина, всі 68 учасників одностайно проголосували за перехід парафії в Київський патріархат. Селяни пропонують разом з ними перейти до УПЦ КП і священику. Той начебто пообіцяв ще подумати.

  Як писала городенківська газета Край, на зборах виступали місцеві мешканці, священик і військовий капелан, який щойно повернувся з лінії фронту на Луганщині й розповів про поховання бійця, вбитого російськими окупантами. Відтак усі разом помолилися українською мовою у храмі Різдва Богородиці, спорудженому руками самих мешканців.

  Як повідомив Михайло Юрчишин, завтра, 14 жовтня, схід села, де буде вирішуватися майбутнє місцевої парафії, відбудеться і в Острівці. Втім, в Острівці такої одностайності немає: у громаді є прихильники збереження парафії в УПЦ (МП).

  “Загалом, ситуація спокійна. Серйозних сварок не було, сподіваюся, що і не дійде до конфлітків”, – зазначив Михайло Юрчишин.

  (Visited 37 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *