Гуцульське село відзначило своє 515-річчя

 • 180x150
 • Опубліковано:

  З нагоди 515-ї річниці з часу першої письмової згадки села Яблуниця у сільському Будинку культури відбулися святкові урочистості.

  Про це повідомляє прес-служба Верховинської районної ради.

  У заході узяли участь народний депутат України 5-го та 6-го скликань, міністр регіонального розвитку та будівництва України Василь Куйбіда, голова районної ради Іван Шкіндюк, керівник апарату райдержадміністрації Василь Бровчук.

  Зі словами привітання до присутніх переповненого залу Будинку культури звернувся голова Народного Руху України Василь Куйбіда. За його словами, День села – це свято громади.

  «Шанс і необхідність вшанувати людей праці, будівничих краю, батьків, матерів, усю сільську родину. Громада – це усвідомлення історії рідної землі, традицій, звичаїв, етносу. Це продовження великої справи незабутніх предків. Село Яблуниця, в якому ви народилися, живете і працюєте – це унікальне село, унікальне історією, мальовничою красою Карпат, працьовитими і творчими людьми. Коли ви любите своє село – ви любите Україну», – сказав поважний гість.

  У свою чергу, голова Верховинської райради Іван Шкіндюк зауважив, що дух Гуцульщини, дух України збережено від предків і по сьогодні.

  «Цей непереможний і гордий дух має рухати наші серця. Нас підтримують і в Адміністрації Президента, і в Кабінеті Міністрів, і у Верховній Раді України. Нам допомагають у вирішенні соціально-економічних проблем, будівництві доріг, розвитку інфраструктури краю. Ми дякуємо всім за підтримку. Відвідуючи Верховинщину та беручи участь у наших Карпатських форумах, мистецьких фестивалях, високопосадовці відчули і переконалися вочевидь, що країна не може бути без нашої гуцульської культури, без нашої автентики, без нашої музики, гуцульської співанки. Бо наша культура є унікальна, вона збережена і розвивається», – підкреслив Шкіндюк.

  Після урочистої частини свята присутні у залі Будинку культури з величезним задоволенням переглянули тригодинну концертно-мистецьку програму з нагоди 515-річниці з часу першої письмової згадки про славне село Яблуниця, підготовлену власними творчими силами.

   

  (Visited 46 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *