В Яремче завітали бджолярі зі всієї Європи

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Днями у м. Яремче відбувся Європейський день пасічника в Карпатах. Про це повідомляє відділ прес-служби Івано-Франківської облдержадміністрації.

  Участь у заході взяли заступник міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева, директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Іван Андріїшин, делегації пасічників із усіх областей України, делегації з республік Польщі, Словаччини, Грузії, керівники спілки пасічників України та Української аграрної конфедерації, представники проекту ЄС.

  Під час проведення конференції відбувся широкий діалог між представниками органів влади, виробниками та експортерами меду, науковцями, галузевими громадськими організаціями.

  Були обговорені питання  впровадження європейських норм в українське законодавство, співпраці агровиробників та пасічників, протидії отруєнню бджіл, актуальні напрямки розвитку українського бджолярства.

  Опісля теоретичної частини учасники конференції мали можливість відвідати і ознайомитися із роботою окремих пасік Прикарпаття.

  Варто відзначити, ща початок поточного року по всіх категоріях господарств в Івано-Франківській області утримувалось 146 тисяч бджолосімей, у тому числі 2 тисячі – у сільськогосподарських підприємствах.

  За минулий рік виробництво меду на пасіках Івано-Франківщини склало 1,1 тис. тонн, що з розрахунку на одну бджолосім’ю становить 7,3 кг. Виробництво воску склало 34,4 тонн.

  98,6% бджолосімей утримують особисті селянські господарства, а їх частка у виробництві меду складає 98,7%.

  На теренах області розводять нашу карпатську бджолу, яка є найбільш продуктивною. Для її поширення та підвищення ефективності бджолярства в області працює один бджолорозплідник та одна племінна пасіка.

 • 180x150
 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *