Урочистою ходою та віче прикарпатці відзначили 99-у річницю проголошення Західноукраїнської Народної Республіки

 • 180x150
 • Опубліковано:
  Сьогодні, першого листопада, з нагоди святкування 99-ої річниці проголошення Західноукраїнської Народної Республіки в обласному центрі відбулася урочиста хода та віче. Уже традиційно захід провели поблизу пам’ятника діячам ЗУНР.

  Урочистості розпочалися з виконання Державного Гімну, опісля представники влади поклали квіти до підніжжя пам’ятника, інформує прес-служба ОДА.

  «Є миті в історії кожної країни, якими захоплюються, на яких вчаться нащадки. В нашому календарі однією з таких дат, безумовно, є 1 листопада 1918 року, що увійшло в історію як Листопадовий Чин, – зазначила під час виступу перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка. – Стоячи сьогодні біля пам’ятника державотворцям, героям ЗУНР, найперше  згадаймо і доземно поклонімося тому духові свободи, котрий  горів у їхніх серцях, тій жертовній праці та звитязі, які будили, кликали  і  піднімали на спротив інших подвижників. Повторімо  гасло, яке було на прапорах наших великих попередників: «Ми постали тоді і ми будемо вічно!».

  Оповідаючи історію минулого, посадовець зазначила, що через багато десятиліть було своєрідне повторення Листопадового Чину – у холодні осінні дні 2004-го та 2014-го років сотні тисяч українців зірвали плани тодішньої влади щодо нехтування думкою народу. На переконання Марії Савки, нам, українцям, легше даються великі здвиги, ніж щоденна монотонна праця для утвердження своїх перемог. Тому перемога буде за нами.

  «Пам’ятаймо про великі перемоги! Будьмо гідними нащадками героїв-земляків. І нехай культ геройства Українського Січового Стрілецтва, мудрість і цілеспрямованість організаторів Листопадового Чину світять нам яскравим прикладом самопожертви, здібністю виборювати і  довершувати розпочату справу, щоденним малим чи великим чином утверджувати нашу Незалежність, – додала посадовець. –  У нас не може бути інших національних ідеалів, як розбудовувати українську демократичну правову і соборну європейську Україну».

  image image image image image image image image image image image image image image image
  (Visited 29 times, 1 visits today)
 • 180x150