Франківські чиновники відчули як бути переселенцями (ФОТО, ВІДЕО)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Сьогодні, 10 листопада, в Івано-Франківську відбулася презентація соціальної гри «Переселенська блуканина».

  Як повідомляє кореспондент СТИКу, захід пройшов у приміщенні ГО «Родина Кольпінга на Прикарпатті». Для участі у грі були запрошені представники державних установ, з якими так чи інакше стикаються внутрішньо переміщені особи (ВПО), а саме: Управління труда та соціального захисту міськради, Пенсійний фонд, Департамент соціальної політики міськради та ОДА, Служба у справах дітей тощо.

   

  Під час заходу учасники гри змогли крок за кроком в ігровому форматі пройти шлях ВПО від ухвалення рішення про переселення до моменту, коли людина повністю пристосувалась до життя в новому середовищі. На ігровому полі на гравців чекали усі проблеми на перепони з реального життя.

  Сценарій гри розробили учасники програми «Радник з питань ВПО» разом з самими переселенцями. Усього у грі змодельовані 76 ситуацій, які трапляються з внутрішньо переміщеними особами на шляху до нового життя.

   

  За словами представника «Радника з питань ВПО» Людмили Неверицької, ця програма діє за фінансової підтримки уряду Великої Британії в рамках проекту «Подолання соціальних наслідків конфлікту на Донбасі та незаконної анексії Криму за допомогою державних структур в Україні та громадянського суспільства», який реалізовує канадська неурядова організація Stabilization Support Services.

   

  «Ця гра, яку ми презентуємо, не має розважального характеру і не призначена для внутрішньо переміщених осіб. Це показник симуляції досвіду 1,7 мільйонів наших громадян, які були змушені покинути свої місця проживання у зв’язку з бойовими діями. Дана гра основана на реальних подіях, з якими стикаються мої колеги впродовж 2,5 років правозахисної діяльності. Ми презентуємо ініціативу, щоб донести до місцевої громади, з якими труднощами доводиться стикатися внутрішньо переміщеним особам на їх новому життєвому шляху», – зазначила Людмила Неверицька.

   

  Варто зазначити, що станом на 23 жовтня 2017 року, за даними Мінсоцполітики, в Україні налічується 1 млн 604 тис. 59 внутрішньо переміщених осіб.

  (Visited 140 times, 1 visits today)
 • 180x150