Прикарпатець три місяці доглядав за пораненим лелекою

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Житель села Слобідки Косівського району Михайло Девда кілька місяців доглядав за ураженим електричним струмом лелекою.

  Про це на своїй сторінці у Facebook пише журналістка Аліса Мудрицька. За її словами, у серпні чоловік вийшов у сад позаду хати і побачив, що на землі лежить великий птах. Три роки тому на цьому місці він знайшов двох загиблих дорослих бузьків. У його саду стоїть бетонний електричний стовп, а в селі є кілька лелечих гнізд. Наприкінці літа птахи активізуються – готуються вирушати у теплі краї. Під час «тренувань» сідають на електроопори і торкаються дротів крилами чи кінцівками. Напруга висока – шансів вижити у пернатих мало.

  Знайдений цього разу молодий птах ще дихав, верхня частина його правого крила загноїлася, а права лапка почорніла. Селянин відніс лелеку в літню кухню. Майже три місяці доглядав його, годував і лікував. Бузьок не міг сам їсти, доводилося класти харчі і лити воду прямо у дзьоб.

  Пролежав три тижні, відтак почав спинатися на лапи. Рана на крилі загоїлася, а от почорніла кінцівка – відпала. Незважаючи на природну ампутацію, бузьок впевнено шкутильгав на подвір’ї. Навіть літав, хоча швидко втомлювався і приземлявся.

  Від сусідів Михайло Девда дізнався про Галицький національний природний парк, де з 2007 року функціонує центр реабілітації. Туди приймають представників фауни, котрі не можуть самі добувати їжу і приречені на загибель. Здорових повертають до самостійного життя, немічних – доглядають і утримують. Сюди часто приїжджають діти – розглядають диких тварин і птахів, вчаться їх любити і захищати.

  У жовтні Михайло Девда востаннє нагодував пернатого сироту, попрощався з ним і помістив у велику картонну коробку, в якій зробив отвори, щоб птах міг дихати. Поклав туди кілька шматків печінки – на той випадок, якщо бідолаха зголодніє у дорозі.

  У селі Крилосі, де розташована офіс Галицького Національного природного парку, лелеку чекали працівники реабілітаційного центру – він став одинадцятим бузьком, який тут житиме.

  «На Івано-Франківщині є чотири національних парки і один природний заповідник “Горгани”. Реабілітаційний центр для диких тварин діє лише у Галицькому, бо для цього потрібні великі фінанси, територія і штат фахівців. Кошти і зусилля ліпше акумулювати, а не розпорошувати. У нашому парку є зоомайданчик. Він розташований у місті Косові. Тут створені умови для тимчасового утримання тварин і птахів, які потрапили в біду. Їх знаходять у лісах наші працівники та місцеві жителі. На території майданчика є спеціальні будиночки, простора і огороджена галявина, ставок. Тварин і птахів, яких вдається вилікувати, повертаємо у дику природу, безпорадних відправляємо у реабілітаційний центр Галицького НПП», – розповів директор НПП «Гуцульщина» Юрій Стефурак.

  (Visited 15 times, 1 visits today)
 • 180x150