ПНУ підписав угоду про співробітництво з Центральною академією мистецтв Пекіна

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Днями делегація Прикарпатського Національного університету ім. В. Стефаника у складі ректора Ігоря Цепенди і старшого викладача кафедри загального та германського мовознавства факультету філології Ірини Іллійчук днями відвідала Китай.

  Як повідомляє відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації, візит пройшов на запрошення ректора Центральної академії мистецтв м. Пекін (Китайська Народна Республіка), видатного китайського художника Фань Ді Ань.

  У рамках програми візиту відбулася двостороння зустріч, під час якої ректори Ігор Цепенда та Фань Ді Ань підписали меморандум про співпрацю між Прикарпатським національним університетом та Центральною академією мистецтв. Відповідно до підписаного меморандуму викладачі та студенти Прикарпаського університету та їхні китайські колеги братимуть участь в академічному обміні.

  Також йшлося про проект щодо створення у селищі Ворохта Яремчанської міськради Міжнародного центру пленерного живопису. Ректор університету Ігор Цепенда розповів китайським колегам про мистецький проект та запросив їх до участі в його реалізації.

  У ході відвідин Центральної академії мистецтв м. Пекін учасники делегації Прикарпатського університету мали нагоду познайомитися зі студентами Академії, навчальними лабораторіями, де проходять практичні заняття юних митців.

  У рамках програми візиту делегація Прикарпатського національного університету взяла участь у відкритті виставки сучасного українського та китайського живопису «Зустріч на Дніпрі», яка відбулася 9 листопада в Пекіні, у музейному комплексі світової спадщини «Імператорський палац Гугун (Заборонене місто)». Організаторами заходу виступили Центральна академія образотворчого мистецтва (ЦАОМ) м. Пекін, Національна Академія образотворчого мистецтва та архітектури (НАОМА) м. Київ, Федерація профспілок м. Пекін, медіа-група «Китай енерго».  Співорганізатори – спільний Інноваційний центр досліджень мистецтва Шовкового шляху Центральної академії мистецтв, Художній музей Імператорського храму предків. Захід відбувся за підтримки Посольства України в КНР, Посольства КНР в Україні, Державного відділу з нагляду та управління культурними активами в Україні, Альянсу міст Шовкового шляху.

  Варто зазначити, що серед 75 полотен 24 мистецьких творів китайських художників і 23 творів викладачів Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури України, Львівської національної академії мистецтв, Української академії друкарства у Львові, відомого фотомитця Василя Пилипюка на виставці також представлені картини викладачів Прикарпатського національного університету – Богдана Бойчука, Петра Прокопіва, Володимира Сандюка та Світлани Хміль.

  Більшість представлених робіт виконано під час пленерів в Україні у містах Київ, Львів, Івано-Франківськ, а також у Карпатах. Як зазначили організатори, проведення виставки, поза будь-яким сумнівом, стане визначною подією в українсько-китайських взаєминах у культурно-гуманітарній сфері.

   

 • 180x150