Легендарного сотенного УПА Мирослава Симчича-“Кривоноса” реабілітували

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Сьогодні Косівський районний суд на Івано-Франківщині реабілітував легендарного сотенного УПА “Кривоноса” — Мирослава Симчича, якому незабаром виповниться 95 років.

  Відомо, що Мирослава Симчича подали на звання Героя України, але з огляду не відсутність реабілітації Президент України не взяв до розгляду цю пропозицію. Тепер слово за Петром Порошенком, пише СТИК з посиланням на “Дзеркало Коломиї“.

  Письменник Василь Шкляр, який був присутнім на суді, розповів, як відреагував на рішення суду Мирослав Симчич:

  “Сьогодні Косівський суд нарешті реабілітував сотенного УПА Мирослава Симчича (Кривоноса), визнавши, що він знищував ворогів України законно відповідно до покликання, обов’язку й чину українського націоналіста.

  Дружина пані Рая випила з такої нагоди коньяку, а сотенний – ні. Правник оунівця не дозволяє. А на повідомлення про реабілітацію Кривоніс лише запитав: “А що вони там у суді – вже поміняли формені кашкети на мазепинки?”, – йдеться у дописі.

  Довідка. Мирослав Симчич народився 5 січня 1923 року у Вижному Березові, тепер Косівського району Івано-Франківської області. У 1941 р. вступив до ОУН, у 1943 — до УНС, а потім УПА. Чотовий Березівської сотні. Один з командирів відомого успішного Космацького бою (1945 р.), де “Кривоноса” поранили. Вилікував гангрену, пережив тиф. У грудні 1948 після бою з емґебистами його заарештували. Відбув у радянських в’язницях і концтаборах 32 роки, 6 місяців і 3 дні.

  У період Незалежності брав активну участь у громадсько-політичному житті, виступав на різних урочистостях, перед молоддю. Почесний громадянин Коломиї і Львова. Нагороджений орденом “За заслуги” ІІІ ст. (2005) та Орденом Свободи (2015). Про Симчича-“Кривоноса” написав відому книжку М. Андрусяк, опубліковано багато статей,  сфільмовано стрічки. Громадськість вимагала присвоєння цій історичній постаті заслуженого звання Герой України.

  (Visited 38 times, 1 visits today)
 • 180x150