У Калуша з’явився ще один польський повіт-побратим

 • 180x150
 • Опубліковано:

  На запрошення війта ґміни Жеченіца Томаша Ґінди делегація з Калуського району відвідала Члуховський повіт (Поморське воєводство, Республіка Польща).

  Як повідомляє прес-служба Калуської районної держадміністрації, 23 серпня цього року сільські голови Калуського району підписали меморандум про співпрацю із війтами Члуховського повіту. Тоді на Калущину з офіційним візитом до Калуського району прибули війт ґміни Жеченіца Томаш Ґінда та війт ґміни Пшехлєво Анджей Змуда-Тшебіатовський, щоб підписати угоду про співпрацю між тими населеними пунктами, де Poldanor та «Даноша» ведуть свою діяльність.

  Війт ґміни ЖеченіцаТомаш Ґінда запросив представників Калуського району відвідати ґміну та Члуховський повіт під час відзначення Дня незалежності Польщі. Програма візиту містила ряд заходів, які передбачали відвідування установ, комунальних закладів, безпосередні контакти з представниками бізнесу та участь в урочистостях з нагоди 99-ї річниці незалежності Польщі.

  Перебуваючи в ґміні Жеченіца, делегація відвідала бібліотеку, школу, дитячі садочки, костел, ознайомилася з роботою пожежників та досвідом здійснення місцевого самоврядування у ґміні. Томаш Ґінда поділився досвідом щодо залучення коштів у реалізацію проектів  у соціальній сфері, розвиток інфраструктури, будівництво доріг. У селі Жеченіца проведено каналізацію, тому членам делегації показали  як працюють очисні споруди, на будівництво яких залучено понад 5 млн злотих. У рамках візиту відбулася зустріч з представниками компанії West-Pol.

  Напередодні 99-ї річниці незалежності Польщі в ґміні Жеченіца відбулися урочистості, під час яких голова Калуської райдержадміністрації Наталія Бабій  та староста Члуховського повіту  Олександр Гаппа підписали угоду про співпрацю між Калуським районом та  Члуховським  повітом.

  Зранку 11 листопада, в день незалежності Польщі, делегація Калуського району взяла участь в урочистостях в місті Члухув – адміністративному центрі повіту, а  потім  ввечері – в урочистостях, які проходили у Польській Балтійській  філармонії  імені Фредеріка Шопена в Гданську. Там Наталія Бабій мала зустріч із заступником воєводи Поморського воєводства.

  Члени делегації взяли участь у богослужінні в українській греко-католицькій церкві в ґміні Жеценіце, поспілкувалися з парафіянами, подарували громаді український прапор, книгу «Храми Калущини», відеофільм «Одвічні істини»,буклет про Калуський район. Після богослужіння священик о. Маріуш запросив українську делегацію відвідати ще й греко-католицьку церкву в сусідній ґміні  Білий Бір, яка вже належить до Щецинецького повіту Західнопоморського воєводства.

  Наталія Бабій поділилася  своїми враженнями від візиту: «У нас з керівництвом  Члуховського повіту, війтами гмін Жеченіца та Пшехлево відбулися переговори щодо напрямів та форм взаємовигідної співпраці в соціальній, культурній  та освітянській сферах; з нашими польськими партнерами ми окреслили в загальних рисах майбутню співпрацю. Наступного року маємо намір відправити дітей на відпочинок до Члуховського повіту. Наша співпраця продовжуватиметься далі й матиме конкретний результат. Окрім Олькуського повіту тепер у нас буде ще один повіт-побратим».

  Члуховський повіт – один із 16 земських повітів Поморського воєводства Польщі. Утворений 1 січня 1999 року в результаті адміністративної реформи.

  Повіт знаходиться у південно-західній частині воєводства. Адміністративний центр – місто Члухув. У повіті 6 ґмін: Дебіжно, Жеченіца, Кочала, Пшехлєво, Чарне і Члухув.

  (Visited 43 times, 1 visits today)
 • 180x150