Школу, в якій на гепатит “А” захворіло 9 людей, не закриватимуть на карантин

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Як повідомлялося, груповий осередок гострого гепатиту «А» виник в селі Білі Ослави Надвірнянського району Івано-Франківської області.

  В період з 28 вересня по п’яте грудня у школі І-ІІІ ступенів зареєстрували 9 випадків гострого гепатиту «А» серед учнів 2-10 класів та вчителя фізкультури.

  Керівник Івано-Франківського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України Руслан Савчук вважає, що школу немає потреби закривати, тому що випадки зареєстрували не в один день, пише СТИК з посиланням на Галку.

  Надвірнянська міськрайонна лабораторна філія та обласний лабораторний центр провели всі необхідні протиепідемічні заходи: обстежили контактних осіб – інших хворих не виявили, відібрали і доставили у вірусологічну лабораторію проби води.

  Нам подали інформацію півтори тижні тому – коли зареєстрували близько трьох хворих. І за ці дні ми спрацювали та провели всі необхідні заходи для непоширення інфекції. Цьому є документальні підтвердження. Ті хворі, які були були зареєстровані раніше, уже пролікувалися та знаходяться за межами стаціонару.

  Тобто це не те, що я десь ці випадки приховував з вересня – я у цьому не зацікавлений. Наша позиція і моя особисто навпаки – щоб це виявляти, реєструвати та інформувати. Я вважаю, що зараз немає потреби підіймати зайвий раз якийсь переполох й особливо хвилюватися. Ситуація під нашим контролем, тому все буде гаразд”, – зазначив Савчук.

  (Visited 47 times, 1 visits today)
 • 180x150