Завтра в Києві стартує IX Всеукраїнська конференція журналістів-розслідувачів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  8-9 грудня у Києві відбудеться IX Всеукраїнська конференція журналістів-розслідувачів.

  Цього року головна подія розслідувальної журналістики України присвячена викликам, з якими стикаються журналісти в епоху відкритих даних та інформаційних війн.

  Учасники зможуть долучитися до живих дискусій щодо етичних та професійних журналістських стандартів, дізнатися більше про засоби цифрової безпеки, роботу з відкритими даними, використання дронів у проведенні журналістських розслідувань, а також отримати практичні навички програмування.

  Спікери Конференції

  Очікуються виступи близько тридцяти українських та іноземних спікерів: журналістів, експертів, представників державних антикорупційних органів та міжнародних організацій.

  Ключовий спікер Конференції – Рана Саббах (виконавчий директор мережі Arab Reporters for Investigative Journalism – ARIJ) говоритиме про розслідувальну журналістику в епоху відкритих даних та інформаційних витоків.

  Брюс Шапіро (директор Dart Center for Journalism and Trauma) поділиться міжнародним досвідом дотримання професійних стандартів проведення розслідувань.

  Карол Кербаг (ARIJ) та Ендрю Лєрен(NBC) наведуть приклади роботи з відкритими даними в країнах Середнього Сходу, Північної Африки та США.

  Павла Хольцова (директор Центру журналістських розслідувань у Празі) поділиться досвідом транскордонних розслідувань.

  Тема виступу Аріка Толера (аналітика Bellingcat): вистежування людей через інтернет та соцмережі.

  Єгор Соболєв (Комітет Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції), Інесе Войка (радник з питань боротьби з корупцією UNDP) та Скірмантас Малінаускас (радник Прем’єр-міністра Литви з протидії корупції) візьмуть участь у панельній дискусії  про результативність діяльності державних антикорупційних органів в Україні.

  Учасники воркшопу Андрія Газіна «Програмування для журналістів-розслідувачів» отримають базові навички програмування на мові R.

  З програмою заходу та повним пулом спікерів можна ознайомитись тут.

  Конференція НАБУ

  7 грудня з 10.00 до 17.00 у готельному комплексі «Козацький стан» відбудеться конференція Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), присвячена антикорупційній реформі та її регіональним аспектам – на прикладі Національного антикорупційного бюро.

  Запрошені на IX Всеукраїнську конференцію журналістів-розслідувачів також можуть взяти участь у цьому заході (трансфер та поселення в готелі буде забезпечено).

  У програмі:

  – Виступи-презентації:

  – Особливості організації роботи Національного антикорупційного бюро України (Керівник Управління зовнішніх комунікацій Дар’я Манжура);

  – Регіональні аспекти розслідувань НАБУ та співпраця з журналістами-розслідувачами: що потрібно, аби журналістське розслідування стало підставою для кримінальної справи НАБУ (Детектив та Прес-секретар НАБУ Світана Оліфіра);

  – Кращі світові практики боротьби з корупцією від міжнародних експертів (Спікер від Антикорупційної ініціативи ЄС).

  • Неформальний діалог з керівниками структурних підрозділів НАБУ
  • Зустрічі з детективами та керівниками Територіальних управлінь НАБУ у 4 групах згідно регіональної юрисдикції – Спілкування про розслідування у регіонах та особливості співпраці на місцях.

  Організатори, донори та умови участі

  Організатором заходу є Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП) за підтримки Фонду Політікен (Politiken Fonden) та Антикорупційної Ініціативи ЄС (EUACI). EUACI фінансується Європейським Союзом та спів-фінансується та впроваджується DANIDA. Серед донорів також – Internews Network через проект У-медіа (за підтримки USAID)/

  Реєстрацію на участь у Конференції на безкоштовній основі закінчено 15 листопада. Гарантовано потрапити на захід можна після оплати квитка(вартість – 3500 грн за особу).

  Реєстрація на участь лише у Конференції НАБУ (окремо від Конференції ІРРП) – через прес-службу НАБУ.

  Місце проведення: Київ, Бориспільське шосе, 18 км, готельний комплекс «Козацький стан».

  (Visited 17 times, 1 visits today)
 • 180x150