У Надвірній 2018 рік стане Роком «Просвіти»

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Під час засідання ХХ сесії Надвірнянської міської ради за поданням міського голови Зіновія Андрійовича депутати одноголосно прийняли рішення про голошення на території міста Надвірна 2018 рік – Роком «Просвіти».

  Як повідомляє прес-служба міськради, рішення було прийнято після звернення керівників Надвірнянських районної та міських осередків «Просвіта» з метою культурного розвитку, піднесення національної свідомості у громадян міста Надвірна,

  «Товариство “Просвіта” виникло в 1868 році у Львові з метою культурного розвитку, консолідації народної спільноти та піднесення національної свідомості українського народу як противага антиукраїнським течіям у культурному житті. Товариство сприяло культурному, освітньому та духовному розвитку українського народу, а саме відкривало бібліотеки, друкарні, книгарні, народні театри, кінотеатри, музеї, здійснювало постановку спектаклів на українську тематику, відзначення ювілеїв відомих українських діячів, визначних подій національного значення, організацію публічних читань, упорядкування українських шкіл.

  У 1905 році інтелігенція Надвірнянщини вирішила створити в місті свою філію “Просвіти”. Ініціативну групу, до якої входили адвокати з Надвірної Осип Чубатий та Іван Саноцький, учитель Іван Лилик, адвокат з Делятина Микола Лагодинський, очолив лікар Тадей Гриневич. У березні 1908 року товариство “Просвіта” у Львові дало згоду на її створення. Офіційно філію товариства “Просвіта” у Надвірній було відкрито 29 вересня 1908 року.

  Сьогодні “Просвіта” займається утвердженням української національної ідеї, державної української мови, розвитком національної культури, відродженням історичної пам’яті, формуванням національної свідомості, піднесенням духовності українського народу.

  З метою належної підготовки і відзначення у місті Надвірна 110-ї річниці створення Надвірнянської Просвіти, просимо підтримати звернення щодо проголошення 2018 року на території міста Надвірна Роком “Просвіти”»,– йдеться у зверненні.

  (Visited 180 times, 1 visits today)
 • 180x150