40 років тому Яремче стало містом обласного підпорядкування

 • 180x150
 • Опубліковано:

  30 грудня 1977 року вийшов указ Президії Верховної Ради Української РСР про віднесення міста Яремче до категорії міст обласного підпорядкування, а рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської обласної ради від З січня 1978 року внесено зміни до адміністративно-територіального поділу міста Яремче та Надвірнянського району.

  Про це на сайті Яремчанської міської ради нагадав працівник міськвиконкому 1978-1982 і 1998-2010 років Михайло Сокирка. За його словами, згідно цього рішення, Ворохтянську селищну, Кремінцівську  (тепер Татарівську), Микуличинську та Яблуницьку сільські ради Надвірнянського району передано в підпорядкування Яремчанській міській раді.

  Таким чином, утворилася нова адміністративно-територіальна одиниця, яку без офіційного визначення почали називати місто Яремче і підпорядковані йому населені пункти.

  Після проведення довиборів депутатів міської ради 28 лютого 1978 року відбулася сесія міської ради. На сесії головою виконавчого комітету міської ради було обрано Степана Дмитровича Іванишина. До липня 1978 року фактично завершилося комплектування кадрами міськвиконкому апарату і його відділів.

  «В обласні, республіканські й навіть союзні інстанції постійно надсилали листи з проханням допомогти місту та пропозиції про співпрацю. Найбільшу увагу приділяли розвиткові житлово-комунального господарства, охороні здоров’я, освіті, культурі, розширенню мережі торгівлі.  Завдяки цим старанням у місті було відкрито магазини фірм “Меблі” й “Спорттовари”.  Комунальні підприємства отримували нову техніку й обладнання», – зазначив автор.

  Михайло Сокирко зауважив, щ у той час поліпшувалися умови роботи в закладах охорони здоров’я, активізувалася робота з ремонту й реконструкції будівель, розпочали будівництво багатоквартирних житлових будинків, торгового комплексу, став кращим благоустрій міста.

  «Тоді почав набувати справді міського вигляду центр міста. Наполегливо вирішували питання будівництва в місті кінотеатру й будинку вузла зв’язку, які пізніше й були споруджені. У 1979 році запрацював газопровід високого тиску, і в місто поступило “голубе паливо”. Це стало початком інтенсивного будівництва вуличних газопроводів, газифікації різних об’єктів та житла. До речі, за тридцять років газопровід так і не вийшов за межі Яремче.  Тільки завдяки зусиллям міського голови Миколи Палійчука, газопровід у 2007 році продовжено до села Микуличин, а в найближчі роки досягне Татарова та Ворохти», – повідомив Сокирко.

   

  (Visited 177 times, 1 visits today)
 • 180x150