В Івано-Франківській області звільнили чотирьох незаконно заарештованих осіб

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Прокуратура Івано-Франківської області підбила підсумки про стан нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах та застосуванні заходів примусового характеру у 2017 році.

  Як повідомляє прес-служба обласного відомства, завдяки реагуванню прокурорів із питань виконання кримінальних покарань та застосування інших заходів примусового характеру до відповідальності притягнуто 170 службових осіб правоохоронних органів. Крім того, звільнено 4 незаконно утримуваних осіб (із карцеру ДУ «Івано-Франківська УВП № 12» та з дисциплінарних ізоляторів ДУ «Долинський ВЦ № 118» і ДУ «Коломийська ВК № 41»).

  За фактами вчинення службовими особами органів і установ виконання покарань кримінальних правопорушень розпочато 14 кримінальних проваджень, у тому числі 3 – про корупційні правопорушення, одне з яких скеровано до суду.

  Особлива увага приділялась питанням забезпечення прав ув’язнених і засуджених, у тому числі додержання законів щодо надання своєчасної та якісної медичної допомоги в місцях несвободи.

  Зокрема, проводиться досудове розслідування у розпочатому 22.11.2017 прокуратурою області кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 140 КК України, за фактом неналежного виконання професійних обов’язків медичними працівниками ДУ «Івано-Франківська установа виконання покарань № 12» та центральної міської клінічної лікарні міста Івано-Франківськ, що спричинило смерть ув’язненої, якій упродовж 3 місяців перебування в установі не надавалась належна медична допомога.

  Також, здійснено ряд заходів, спрямованих на забезпечення законності при поміщенні громадян у кімнати для затриманих чергових частин органів поліції. З цих питань внесено 5 документів прокурорського реагування, притягнуто до дисциплінарної відповідальності 3 службових осіб. Тримання осіб у строк понад 10 діб не допущено.

  Належним чином функціонують 14 КЗ та 2 ІТТ органів поліції, матеріально-побутові та медико-санітарні умови яких відповідають вимогам закону.

  Забезпечено дієвий нагляд в установах виконання покарань (ДУ «Івано-Франківська УВП № 12», ДУ «Коломийська ВК № 41», ДУ «Галицька ВК № 128» та ДУ «Долинський ВЦ № 118»), у яких станом на 01.12.2017 перебувало 723 ув’язнених та засуджених, у тому числі 22 осіб – у секторі максимального рівня безпеки для засуджених до довічного позбавлення волі.

  Завдяки вжитим заходам не допущено фактів масових заворушень, акцій непокори, фактів катувань або жорстокого поводження із засудженими, втеч із установ виконання покарань та їх самовільного залишення.

  За наслідками обстеження представниками місії ОБСЄ в Україні установ виконання покарань зауважень щодо забезпечення прав затриманих, ув’язнених та засуджених, режиму їх утримання в прокуратуру області не поступало.

   

   

   

   

 • 180x150