На Франківщині за біометричними паспортами величезна черга

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Для отримання документу для виїзду закордон жителям Івано-Франківської області доводиться добряче вистояти в черзі.

  Як повідомили прес-службі управління Державної міграційної служби (ДМС) в Івано-Франківській області, протягом 2017 року в області оформлено 183 тис. 429 закордонних паспортів, передає «Бліц-Інфо».

  Наразі ця цифра значно більша, аніж в минулі роки. Наприклад, у 2016 році було оформлено 105 тис. 308 паспортів. Варто зазначити, що цього року всі закордонні паспорти видані з біометричними даними.

  «Ажіотаж є. Незважаючи, що ми працюємо на повну потужність. Наразі діє 16 районних підрозділи і ще мають відкрити два нових ЦНАПи у Коломиї і Калуші. Окрім того, працює “Паспортний сервіс”. Втім, черги великі. Це було сезонне явище і раніше, але тепер коли запровадили біометричні паспорти і поготів», – зазначив керівник прес-служби обласної ДМС Василь Гультайчук.

  За його словами, працівники міграційної служби вже на 8-й день передають всю інформацію на поліграфічний комбінат «Україна», де друкуються паспорти.

  «За нами затримки немає, є затримка через недостатні потужності комбінату. Зараз вони намагаються розширити виробництво, адже наявні потужності не справляються з потоком документів, які стікаються туди з усієї України. Тож зараз термінові паспорти виготовляють 1.5 місяці, хоча півроку тому, вже на 8-й робочий день паспорт був готовий, а звичайний на 20-й. Зараз звичайний треба чекати три місяці», – пояснив посадовець.

  Основною причиною ажіотажу Василь Гультайчук вважає те, що люди приїхали на свята з заробітків і хочуть зробити собі біометричні документи. А хтось робить на всяк випадок.

  Слід нагадати, що відтепер у ЦНАПі вироблятимуть біометричні паспорти насамперед для франківців

  (Visited 53 times, 1 visits today)
 • 180x150