На Гуцульську коляду» з’їхалися українці зі всієї країни

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Вчора, 9 січня, на Співочому полі у столиці Гуцульщини – Верховині – відбулося традиційне народне театралізоване свято «Гуцульська коляда».

  Про це повідомляє прес-служба Верховинської районної ради.

  Поблагословили учасників колядницьких партій на святкове Різдвяне дійство Гуцульської коляди священик УПЦ КП о. Юрій Стефлюк та о. Юрій Мануляк біля верховинського Храму Успіння Пресвятої Богородиці. А після Божі посланники у барвистих гуцульських строях направились, здіймаючи вгору бартки і колядуючи, до Співочого поля.

  На велелюдне Різдвяне дійство прибули цієї січневої днини колядницькі партії з гірських берегів Чорної та Білої ріки.

  З Різдвом Христовим та подячними словами за почесну місію благовісті народження Ісуса Христа вітали  колядницькі гурти народні депутати України Микола Княжицький та Олег Березюк, заступник начальника управління культури, національностей та релігії Мирослава Корнелюк, голова районної ради Іван Шкіндюк, голова районної державної адміністрації Олег Лютий та голова Верховинської селищної ради Василь Мицканюк.

  Микола Княжицький у вітальному слові сказав, що Різдво Христове дуже приємне свято, а особливо святкування його на Гуцульщині, куди приїжджають з цілої України, а то й з-за кордону. Свято, яке збирає всіх вдома. А тепер зібрало українців зі всієї України у Верховині.

  «Дуже добре, що є можливість бути тут. Вчора біля церкви у Криворівні зібравося багато людей, приїхали актори, режисери, посли, режисер “Кіборгів” Ахтем Сеітаблаєв, і всі були настільки захоплені Гуцульщиною, що Ахтем вирішив тут знімати фільм “Захар Беркут”, хоча до цього думав знімати десь у інших місцях. Ви справді вмієте дивувати та захоплювати людей. Цей край чарівний, чарівна не тільки природа, а й люди. І наш обов’язок це все зберегти», – зазначив нардеп.

  У свою чергу, Олег Березюк підкреслив, що Верховинщина – це стовпи української традиції та української віри.

  «І наповнювачами тих стовпів є звичайна людина, чоловік і жінка та їхні діти. І ти їздиш тими селами та відчуваєш глибину тих традицій. Низький уклін чоловікам і жінкам, які у суворих умовах, не тільки виживають і живуть, які виховують дітей в традиції і вірі. У цей святковий час хочу побажати усім нам здоров’я, щастя, терпеливості, наснаги», – сказав він.

  Іван Шкіндюк щиро вшанував з Різдвяними святами, з народженням Ісуса Христа та Гуцульською колядою учасників колядницьких партій, жителів Верховинщини та гостів краю. Голова райради наголосив, що Гуцульщина потребує єдності.

  «Наші колядники – це символ любові, молитви, єднання Гуцулів. І наші діди та прадіди казали, що поки буде молитва, будуть колядники колядувати, прославляти народження Христа, наш край, нашу Україну доти буде існувати життя на землі», – зауважив Іван Шкіндюк.

  Голова районної ради закликав не соромитися Гуцульської вбирі, традицій, а підтримувати та прославляти.

  Нагадаємо, 8 січня в Івано-Франківську після Архієрейської Літургії, яку звершив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин, в храмі Царя Христа відбулось урочисте відкриття ІХ Різдвяного фестивалю «Коляда на Майзлях».

  Крім того, як повідомлялося раніше, аналогічне дійство пройшло у селі Криворівня на Верховинщині.

   

  (Visited 98 times, 1 visits today)
 • 180x150