Люди починають довіряти ОТГ, – заступник голови Івано-Франківської ОДА

 • 180x150
 • Опубліковано:

  В Івано-Франківській області утворено 23 об’єднані територіальні громади (ОТГ), до яких увійшло 107 місцевих рад, що становить 20,7% їхньої загальної кількості.

  Про це повідомив заступник голови обласної держадміністрації Богдан Кобилянський. За його словами, загалом в ОТГ об’єднано 213,7 тисяч жителів, або ж 15,5% населення області, передає «Галичина».

  «Причому, якщо 2015 року було утворено чотири ОТГ, 2016-го – вісім, то торік – 11. Спостерігається позитивна динаміка у створенні ОТГ та підвищена зацікавленість до цих процесів жителів краю. Крім того, жодного разу і в жодний спосіб не було порушено добровільності у питаннях об’єднання, хоча, звичайно, життя вносить і свої корективи. Базовим також залишається широке громадське обговорення», – сказав чиновник.

  Богдан Кобилянський зазначив, що при формуванні Державного та місцевих бюджетів на 2018 рік із загальної чисельності місцевих бюджетів бюджети ОТГ становлять 51,7%, або 665 одиниць.

  «А завдяки проведеній урядом бюджетній децентралізації за 11 місяців 2017 року до місцевих бюджетів ОТГ надійшло доходів загального та спеціального фондів (без урахування трансфертів) 96,3 млн грн, що у 1,5 раза більше порівняно з відповідним торішнім періодом. Водночас приріст доходів у містах обласного значення за аналогічний період сягнув 39,1 відсотка, а в районах ще менше — 33,4%.

  На 1 грудня 2017 року ОТГ забезпечили виконання річних завдань із доходів до бюджетів на 127,1 відсотка проти 119,4 відсотка середнього показника в області. Ще вищими є показники виконання запланованих доходів в окремих ОТГ. Зокрема, у Космацькій, Матеївецькій, Верхнянській ОТГ вони становлять відповідно 168,9, 147,9, 141,9%», – розповів заступник голови ОДА.

  Можновладець проінформував ще про один дуже важливий показник.

  «У 2016 році три ОТГ, а саме: Печеніжинська, Верхнянська, Старобогородчанська, отримали з Державного бюджету інфраструктурні субвенції у сумі 21,9 млн грн, які спрямували на реалізацію 41 проекту. У 2017-му кошти інфраструктурної субвенції в розмірі 43,2 млн грн освоювали вже 11 ОТГ області, які спрямували ці кошти на реалізацію 95 проектів», – повідомив Кобилянський.

  Він також навів приклади успішної реалізації проектів органів місцевого самоврядування.

  «У Верхнянській ОТГ у 2016 році вдалося розв’язати багаторічну екологічну проблему відсутності питної води. У Довгому Войнилові цієї ж ОТГ відкрили оновлену амбулаторію. Зовсім недавно відкрито центр первинної медико-санітарної допомоги у Тлумацькій ОТГ. Понад 20 років жителі села Нивочина Богородчанського району чекали на дитячий садок, а нині він уже функціонує. Велику увагу приділяють в ОТГ питанням енергоощадності. Приміром, у селах Верхнянської ОТГ встановлюють шість міні-електростанцій. Скажімо, мала ГЕС є у с. Станькові, на черзі – відкриття такого самого об’єкта в тому ж Довгому Войнилові. В Білоберізці Білоберізької ОТГ відкрито центр безпеки громадян.

  Не обходять в ОТГ й потребу розвитку мережі центрів надання адміністративних послуг. Це одна із ключових складових децентралізації, оскільки тут зримо постає передача функцій держави на місця. Як приклад хочу назвати Печеніжинську ОТГ, де вже надають 42 адмінпослуги», – розповів чиновник.

  Богдан Кобилянський нагадав, що торік за результатами VIII конкурсу обласних проектів та програм розвитку місцевого самоврядування сім десятків прикарпатських громад отримають кошти з обласного бюджету на розвиток своїх територій.

  (Visited 63 times, 1 visits today)
 • 180x150