Непрозорість влади – одна з головних проблем громадських об’єднань на Франківщині

 • 180x150
 • Опубліковано:

  В рамках Програми розвитку громадянського суспільства на замовлення Івано-Франківської обласної ради упродовж грудня 2017 року було проведено соціологічне дослідження «Актуальні проблеми розбудови громадянського суспільства на Івано-Франківщині».

  Як інформує прес-служба облради, з 11 по 25 грудня дослідницько-консультаційна агенція «Galсоц» провела вибіркове репрезентативне опитування мешканців області.

  Результати досліджень показали, що вплив громадських об’єднань на вирішення нагальних проблем на Прикарпатті респонденти оцінюють загалом як ефективний – 43,9%, неефективний – 34,5%. При цьому, 11,5% з тих, які вважають вплив громадських об’єднань ефективним, розцінюють їх тиск, як чи не єдиний спосіб вирішення проблем. Ще 5% опитаних схильні вважати, що громадські об’єднання дбають про власні інтереси, а не проблеми громади.

  Водночас, протягом останнього року можливості громадських об’єднань впливати на ухвалення рішень влади в цілому зросли на думку респондентів 27,5%, зменшились – 7,8%, залишилися незмінними – 46,5%.

  З метою завоювання авторитету у суспільстві громадські об’єднання покликані передусім займатися проблемами реабілітації воїнів АТО та волонтерством (41,9%), благодійністю і захистом соціально незахищених (40,6%), боротьбою з корупцією у суспільстві (38,1%), аналізом та контролем діяльності органів влади (36,9%).

  До пріоритетів діяльності громадських інституцій у взаємовідносинах з органами влади, на переконання респондентів, має відноситись боротьба з корупцією у місцевій владі (59,8%), соціальний захист сімей учасників російсько-української війни (52,2%), підтримка молоді (41,2%).

  Співпраця органів влади з громадськими об’єднаннями, як вважає переважна більшість опитаних, є точковою і лише з окремими організаціями – 29,8%, неефективною – 21,7%, ефективною – 11,8%. Ще 11,7% респондентів переконані, що органи влади «чують» громадськість лише у випадку прямого тиску самої громадськості.

  Основними проблемами, що стоять сьогодні на шляху взаємовідносин громадських об’єднань з владою є непрозорість влади, відсутність інформації про її рішення (45,5%), небажання влади йти на співпрацю, упереджене ставлення до громадських об’єднань (42,7%), пасивність та байдужість населення (39,6%).

  Серед іншого, у респондентів цікавилися їхньою позицію щодо фізичного тиску, блокування роботи сесій органів місцевого самоврядування активістами, волонтерами, учасниками АТО з метою примусу до прийняття того чи іншого рішення. Більше тридцяти відсотків (31,8%) опитаних категорично не підтримують такі форми тиску, вважаючи, що рішення мають прийматися виважено. На противагу, 23,1% респондентів підтримує такі дії, розцінюючи, що вони – чи не єдиний спосіб прийняття правильного рішення. Ще 17,8% зазначає, що часто активісти використовують такого роду дії передусім у власних, а не спільних громадських інтересах, а 12,5% переконані, що фізичний тиск уже став методом політичної боротьби і заробляння коштів самими активістами.

  В той же час, опитування показали, що на думку людей, найбільш ефективно впливати на дії влади представники громадських інституцій мали б шляхом публічного обговорення проблем та вироблення позицій для їх вирішення (24,2%), активної взаємодії зі ЗМІ (16,2%), утворення сильних об’єднань, співпраці з партіями та лобіювання через політиків необхідних рішень (13,1%), організації мітингів, демонстрацій (12,1%).

  Основним джерелом інформації про події, що відбуваються, для абсолютної більшості респондентів є телебачення – 52%, друкована преса та мережа інтернет – по 13,8% відповідно, соціальні мережі – 11,4%.

  (Visited 75 times, 1 visits today)
 • 180x150