Рада ухвалила закон про реінтеграцію Донбасу

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Верховна Рада ухвалила законопроект про  реінтеграцію Донбасу,  який визнає Росію агресором і окупантом.

  За відповідне рішення проголосували 280 нардепів, повідомляє УП.

  Дії РФ на території Донецької і Луганської областей у тексті закону названі “збройною агресією Російської Федерації”.

  Згідно з текстом закону, до тимчасово окупованих Росією територій у Донецькій та Луганській областях входять земля, річки, озера, внутрішні морські води, надра та повітряний простір над цими територіями.

  Межі окупованих територій в цих областях, визначаються президентом за поданням Міністерства оборони, підготовленим на основі пропозицій Генштабу ЗСУ.

  Наголошується, що тимчасова окупація Російською Федерацією територій України незалежно від її тривалості є незаконною і не створює для РФ жодних територіальних прав.

  Закон визначає, що Україна визнаватиме лише два документи, які видаються на окупованій території: свідоцтва про народження і смерть.

  Відповідальність за моральну та матеріальну шкоду, завдану Україні та її громадянам покладається на Російську Федерацію. Особи, що брали участь у збройній агресії чи окупаційній адміністрації  РФ, несуть кримінальну відповідальність.

  За громадянами України зберігається право власності на окупованих територіях.

  У законі окрема увага приділяється запровадженню воєнного стану. У випадку введення воєнного стану координацію і контроль на окупованій території Донецької і Луганській областях областей здійснює Об’єднаний оперативний штаб ЗСУ за керівництва Генштабу. До ухвалення закону АТЦ координувала СБУ.

  В’їзд осіб, переміщення товарів і осіб на/з тимчасово окупованих території у Донецькій та Луганській областях визначається Кабміном та здійснюється через контрольні пункти в’їзду-виїзду. Право обмеження в’їзд/виїзду покладено на Командувача об’єднаних сил.

  Перебування на окупованих територіях осіб, не залучених до оборони і відсічі/стримування збройної агресії РФ, допускається з дозволу Командувача об’єднаних сил.

  “Антитерористичну операцію може бути завершено у зв’язку із введенням воєнного чи надзвичайного стану або із початком здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях”, – йдеться в тексті закону.

  У остаточній версії згідно з попередніми рішеннями прибрали згадку про мінські угоди.

  Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

  (Visited 17 times, 1 visits today)
 • 180x150