Хор з Богородчанщини вітав колядками Патріарха Філарета

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Обрядовими піснями, карпатськими колядками і щедрівками напередодні святого Водохреща віншував Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета козацький хор «Заграва» із Богородчанського району Івано-Франківської області.

  Колектив, яким керує заслужений діяч мистецтв України Микола Гуменяк, привіз із гірського краю до столиці багато величальних пісень, в яких архаїчні мотиви переплелися з біблійними, повідомляє “Голос України”.

  Магічні традиції колядування і щедрування на Прикарпатті збереглися, мабуть, краще, ніж у будь-якому іншому регіоні України. Тут кожне гірське село, кожне містечко має свої мелодії та сюжети новорічно-різдвяних обрядових пісень. Як розповів генеральний суддя Всеукраїнського козацького товариства Василь Гринів, виконали їх Михайло Уманців, Микола Михайлишин, Петро Аршавський, Роман Матулюк, Микола Пашинський, Сергій Гуменяк, Олександр Шевчук та інші.

  В резиденції патріарха заспівали козаки й про Україну, а на поклін — «Многая літа».

  Колядував і щедрував хор «Заграва» і у Михайлівському Золотоверхому соборі, що в центрі Києва. Парафіяни храму запросили прикарпатців завітати до них і наступного року.

  (Visited 89 times, 1 visits today)
 • 180x150