Прикарпатські гірські рятувальники обміняються досвідом з європейськими колегами

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У березні 2018 року розпочинається проект «Карпатська платформа співпраці гірських рятувальників», підтриманий International Visegrad Fund.

  Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляють гірські рятувальники Івано-Франківської області.

  Мета проекту – налагодження співпраці та посилення комунікації між гірськими рятувальниками та гірськими провідниками Івано-Франківської та Львівської областей (Україна), Прешівського краю (Словаччина), Малопольського та Підкарпатського воєводств (Польща), а також Єзерських гір (Чехія).

  «Гірська рятувальна служба України знаходиться в стадії реформування. Діяльність подібних служб у європейських країнах демонструє їх ефективність за умови залучення до рятувальних операцій громадських рятувальників. Цей досвід може бути корисним і альтернативним способом функціонування гірської пошуково-рятувальної служби в Україні. Співпраця з колегами з Польщі, Словаччини, України та Чехії допоможе в уніфікації стандартів діяльності гірських рятувальників Карпатського регіону та налагодженні співпраці між ними для забезпечення трансферу добрих практик на основі досвіду ЄС», – йдеться у повідомленні.

  Проектом передбачено:

  1) Проведення міжнародної конференції з питань безпеки туристів у Карпатському регіоні.

  2) Видання довідника з контактами пошуково-рятувальних пунктів, станцій медичної допомоги, гірських притулків в гірських районах залучених регіонів.

  3) Низка спільних навчань в Польщі, Словаччині, Чехії та Україні.

  Лідер проекту – Асоціація Гірських Провідників “Ровінь”

  Партнери проекту:

  1. ГО «Гірський рятувальний центр», м. Івано-Франківськ;
  2. Гірська добровільна пошуково-рятувальна служба – Група Криніцка Grupa Krynicka GOPR;
  3. Гірська рятувальна служба Пенінського національного парку (Словаччина) Horská služba Pieninského národného parku;
  4. Гірська служба Чеської Республіки (Єзерські гори).

  Партнери проекту переконані, що виконання запланованих заходів, без сумніву, підтвердить позитивний імідж гірського простору Україна-Польща-Словаччина-Чехія, як стабільного і безпечного для мешканців та туристів.

  Нагадаємо, вчора, 20 січня, поблизу озера Несамовите, що біля Яремче, семеро туристів з Києва попали під лавину, внаслідок чого їх знесло схилом.

  (Visited 215 times, 1 visits today)
 • 180x150