На Прикарпатті за рік створили 11 ОТГ

 • 180x150
 • Опубліковано:

  В Івано-Франківському центрі розвитку місцевого самоврядування (ІФ ЦРМС), створеному за підтримки Програми U-LEAD з Європою та Мінрегіону України, під час прес-конференції за участю заступника голови облдержадміністрації Богдана Кобилянського підбили підсумки роботи за 2017 рік.

  Як інформує відділ взаємодії із засобами масової інформації та книговидання управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА, офіційне відкриття центру відбулося 10 травня минулого року. Експерти ІФ ЦРМС близько 150 днів провели у громадах, організували 233 заходи, якими охопили понад 9 тис. 300 мешканців області.

  Жодна ОТГ на Прикарпатті не була поза увагою центру. Насамперед працювали над супроводом процесу об’єднання нових громад. Це понад 100 зустрічей у селах і селищах, районних центрах, участь у громадських слуханнях. Процесами об’єднання було охоплено близько шести тисяч мешканців. У результаті – 11 новостворених ОТГ.

  «Потрібно сказати, що створення громади процес складний. Це перемовини, згладжування гострих кутів, часто суперечки за право бути центром громади. План та очікування – це одне, а реальність та кінцевий результат – зовсім інше. Якість, а не кількість ОТГ ставили у критерій. І за основу об’єднання завжди брали напрацювання Перспективного плану області», – каже директор Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк.

  Ще одним пріоритетом роботи центру була підтримка в налагодженні роботи діючих ОТГ. З цією метою проведено понад 100 семінарів, навчань, зустрічей та консультацій з питань організації роботи ОТГ, регіонального і місцевого розвитку ,бюджетних питань, організації надання освітніх, медичних, соціальних адміністративних послуг мешканцям ОТГ, проектного менеджменту. Окремий напрямок – супровід у написанні стратегій розвитку громад. Завдяки підтримці експертів центру Космацька та П’ядицька ОТГ підготували і затвердили стратегії розвитку та сформували пул проектів на їх виконання.

   

  (Visited 31 times, 1 visits today)
 • 180x150