У Франківську на честь Героїв Крут провели смолоскипну ходу (ФОТО)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Вчора, 29 січня, в Івано-Франківську 100-річчя бою під Крутами відзначили смолоскипною ходою, в якій об’єднались націоналістичні громадські організації міста та області.

  Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міський голова Руслан Марцінків.

  «Всією Україною відбуваються марші патріотів: від Авдіївки до Ужгорода. Нам важливо пам`ятати, що ми сильна та непереможна нація. Сьогодні як ніколи українці повинні єднатись задля майбутнього нашої держави. Російсько-українська війна на Сході закликає до боротьби. Україна була, є та буде соборною, незалежною державою. Бій під Крутами назавжди став героїчною сторінкою в історії нашої держави і обов’язок кожного – пам’ятати і не змарнувати їхню жертву», – зазначив мер.

  Хода розпочалася на Вічевому Майдані, де активісти зачитали історичні факти про страшні події 100-літньої давнини.

  Опісля для всіх присутніх колектив Fata Morgana презентував номер у стилі фаєр-шоу. Потім, вже за традицією, продовжили вшановувати крутянців велелюбною ходою. Колона пройшла від Вічевого Майдану до Меморіального Скверу.

  Під час ходи звучали гасла «Слава Нації! Смерть ворогам», «За нами правда, за нами сила, за нами Вічна Україна!», «Героям Крут тричі: слава, слава, слава!» та використовувалися піротехнічні засоби. Вже у сквері священики різних конфесій відслужили поминальну панахиду. Завершили захід Молитвою Українського Націоналіста.

  Нагадаємо, 28 січня в Івано-Франківську на території Палацу Потоцьких провели реконструкцію бою, що відбувся 100 років тому на Чернігівщині.

  (Visited 68 times, 1 visits today)
 • 180x150