На Прикарпатті прокуратура повернула державі 6,2 млн грн податків

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Прокуратурою Івано-Франківської області постійно приділяється увага стану протидії правопорушенням у сфері оподаткування, оскільки їх учинення негативно впливає на наповнення державного та місцевого бюджетів.

  При цьому основна увага зосереджена на досудовому розслідуванні кримінальних проваджень про ухилення від сплати податків, результативність якого дозволяє повернути державі втрачені кошти.

  У минулому році завдяки налагодженій взаємодії з правоохоронними та контролюючими органами, належному процесуальному керівництву вдалося досягнути позитивних результатів на цьому напрямку.

  Як повідомив начальник відділу прокуратури області Олег Бурмей, у направлених до суду кримінальних провадженнях за ст. 212 («Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів») Кримінального кодексу України відшкодовано 6,2 млн грн податків або 89% від усієї суми заподіяної шкоди. З метою забезпечення відшкодування решти збитків, накладено арешти на майно підозрюваних на загальну суму 1,8 млн грн. Окрім відшкодування збитків, платниками добровільно сплачено ще 1,3 млн грн штрафних санкцій, які донараховані у зв’язку з несвоєчасною сплатою податків.

  Позитивна тенденція в розслідуванні податкових правопорушень зберігається і в цьому році.

  Так, у січні поточного року до суду скеровано 3 кримінальні провадження зазначеної категорії, у тому числі 1 – за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.

  У 2 провадженнях підозрюваними добровільно повернуто до бюджету 1,3 млн грн, а також відшкодовано 300 тис. грн фінансових санкцій та пені. Накладено арешт на майно підозрюваних у сумі 500 тис. грн.

  Прокуратурою області продовжується вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на захист інтересів держави від протиправних посягань у сфері оподаткування та відновлення порушених прав.

  (Visited 27 times, 1 visits today)
 • 180x150