МОЗ створить “гарячу лінію” для запобігання самогубств

 • 180x150
 • Опубліковано:

  В Україні створять національну телефонну гарячу лінію для емоційної підтримки українців та запобігання самогубству.

  Над такою ініціативою спільно працюють Міністерство охорони здоров’я та громадські організації зі сфери психічного здоров’я, пише УП.Життя.

  Україна є однією із 25 країн світу з найвищими показниками суїцидів, водночас, наші показники є одними із найвищих у Європі. 

  Військовий конфлікт на Сході країни посилює емоційну кризу“, – зазначають у МОЗі.

  Австралієць та наш МОЗ створять “гарячу лінію” для запобігання самогубств українців.  Фото mihtiander/Depositphotos

  Проект назвається “Лінія життя. Україна”. Його очолив Піт Шмігель, міжнародний експерт і колишній генеральний директор громадської організації “LifelineAustralia” – гарячої лінії, яка щороку надавала емоційну підтримку понад 1 млн австралійців.

  Найкращі світові практики організації подібної гарячої лінії зводяться до таких елементів: робота в режимі 24/7/365 (24 години на добу, 7 днів на тиждень, 365 днів на рік), безкоштовні дзвінки, анонімність, максимальна емпатія до клієнта, ґрунтовне навчання персоналу і створення єдиної національної системи з одним контактним номером.

  У Австралії завдяки роботі національної гарячої лінії вдається рятувати 50 тисяч життів щороку. Ми впевнені, що створення такої лінії тут допоможе врятувати життя багатьом українцям“, – зазначає Шмігель.

  Коли українці в кризовому стані телефонуватимуть у “Лінію життя”, ми хочемо, щоб вони знали, що до них віднесуться з повагою, їх вислухають і почують (на жаль, іноді слухати і чути – це різні речі), підтримають, що їхня ситуація не є безнадійною і в подальшому їм є куди звернутись за допомогою. Ці невеликі акти співчуття часто рятують життя“.

  Наразі учасники проекту розробляють оперативний план і співпрацюють з міжнародними донорськими співтовариствами щодо можливих форм підтримки.

  (Visited 34 times, 1 visits today)
 • 180x150