Для Коломиї розробили Портал даних, освітній сервіс та провели аудит інформації

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Коломия як місто-переможець конкурсу «Відкритий виклик» отримало Портал відкритих даних, освітній сервіс Good education та глибинний аудит інформації, розпорядником якої є муніципалітет.

  Про це 26 березня повідомили представниця ініціативи «Дані міст» Ірина Швець та керуючий справами виконавчого комітету Коломийської міської ради Тарас Кухтар, пише СТИК.

  Справжнім успіхом та приємним досягненням стали розроблені ІТ-фахівцями проекту веб ресурси, які допоможуть у зручний спосіб оприлюднювати дані та використовувати їх“, – зазначив на презентації Тарас Кухтар.

  Ірина Швець нагадала, що конкурс «Відкритий виклик» мав на меті допомогти містам-переможцям впровадити політику відкритих даних. Завдяки перемозі у ньому Коломия отримала доступ до серії освітніх заходів. Також для міста була розроблена методологія аудиту даних.

  Дослідження дала змогу муніципалітету інвентаризувати дані без втручання сторонніх людей у свою повсякденну роботу. Місто прозондувало всю інформацію, якою володіє. Експерти ініціативи «Дані міст» надали свої рекомендації, як покращити існуючу ситуацію. З дослідженням можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.

  Також на основі відкритих даних у Коломиї розгорнуто Good education. Локальна версія ще на стадії доопрацювання, але з функціоналом уже можна ознайомитися.

  Його створили переможці минулорічного конкурсу Apps4Cities. Ініціатива «Дані міст» розгорнула локальні версії цього сервісу для п’яти міст-переможців «Відкритого виклику».

  Аби Good education став добрим почином й інші розробники теж зацікавилися створенням сервісів, для оприлюднення міськрадою інформації в Коломиї було розгорнуто Портал відкритих міських даних.

  На подію завітали місцеві журналісти. Євген Гапич зазначив, що Коломия добре стартувала у відкритті даних, але важливо продовжувати так само інтенсивно. І додав, що громада має контролювати владу, аби все так і сталося.

  Початок добрий, але головне не зупинятися. Існує певний ризик, що міська рада не вчасно або навмисно не буде надавати дані але тепер багато залежить від громадських активістів, а це перш за все контроль“, –  сказав Євген Гапич.

  Нагадаємо, «Дані міст» – це opendata-ініціатива, співорганізаторами якої є Громадянська мережа ОПОРА (Україна) та TechSoup (Польща). Місія – докласти всіх зусиль, аби політика відкритих даних була успішно впроваджена в українських містах. Ми відкриті до співпраці. Є питання чи пропозиції? Пишіть сюди: danimist@opora.org.ua.

  https://www.youtube.com/watch?v=RsClk_dy79I

   

  (Visited 48 times, 1 visits today)
 • 180x150