ПАРЄ присудила Івано-Франківську Приз Європи-2018

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Місто Івано-Франківськ виграло Приз Європи-2018 – відзнаку, яку щорічно вручає Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ). Її отримує місто, яке найактивніше поширює ідеал Європи та співпрацює з європейськими містами й інституціями, повідомила в вівторок, 24 квітня, прес-служба ПАРЄ.

  Івано-Франківськ підтримує партнерство з 24 європейськими містами, а тамтешні університети тісно співпрацюють із багатьма іншими навчальними закладами Європи, вказано в повідомленні на сайті ПАРЄ, пише СТИК з посиланням на DW.

  До того ж, щорічно в місті відбувається чимало заходів із нагоди Дня Європи. Суперниками Івано-Франківська на фінальній стадії конкурсу були німецькі Бамберг і Мюнстер, італійська Червія, французьке Іссі-ле-Муліно та польське місто Сопот.

  Приз Європи заснований ПАРЄ в 1955 році та вважається найвищою відзнакою організації, яку присуджують окремим містам. Приз складається з пам’ятної статуетки, медалі, диплома та стипендії для організації ознайомлювальної поїздки до Європи для молодих представників міста-переможця. Скільки молодих людей отримують таку можливість, у ПАРЄ наразі не уточнили.

  Івано-Франківськ – не перше українське місто, якому присуджують Приз Європи. У 2010-му цю відзнаку отримав Харків. Щоправда, тоді рішення ПАРЄ супроводжувалося протестами місцевих екологів і правозахисників.

  (Visited 59 times, 1 visits today)
 • 180x150