7 травня в рамках «Круглого столу з питань активізації добровільного об’єднання територіальних громад в потенційну Галицьку ОТГ», організованого Івано-Франківським Центром розвитку місцевого самоврядування за підтримки ULEAD з Європою / ULEAD with Europe, дискутували про перспективи та реальний формат громади.

«Якщо сьогодні ми говоримо про збереження міста Галича та спільну перспективу розвитку усіх навколишніх населених пунктів, то потрібно розуміти, що без додаткового фінансового ресурсу це важко. А децентралізація та створення об’єднаної громади такі ресурси дає. Шкода, що порозуміння щодо створення громади не було знайдене у попередні роки і певні можливості втрачені», – наголосив директор Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк.

Світлина від Івано-Франківський Центр розвитку місцевого самоврядування.

За ті кілька років, що зволікали з об’єднанням, потенційна Галицька громада втратила близько 30 мільйонів гривень коштів на розвиток, які держава у вигляді субвенції на інфраструктуру надає ОТГ. На цьому акцентував увагу радник з питань децентралізації Івано-Франківського ЦРМС Максим Чопей. Він же навів кілька прикладів з сусідніх районів. Так Печеніжинська ОТГ за ці кошти розпочала будівництво чотирьох модульних спортзалів у селах громади, Старобогородчанська громада – відремонтувала амбулаторію та кілька сільських доріг.

Світлина від Івано-Франківський Центр розвитку місцевого самоврядування.

Говорили і про фінансові перспективи та можливості Галицької громади. Вона, як зазначають експерти, буде спроможною.

«Перспективи Галицької ОТГ дуже великі. Після створення громади та переходу на прямі бюджетні відносини Галицька ОТГ, окрім власних надходжень та додаткового ПДФО в розмірі близько 33 мільйонів гривень, отримуватиме міжбюджетні трансферти в сумі 77 млн грн. Про фінансову спроможність громади свідчить і власні надходження на одного мешканця. За попередніми розрахунками вони у Галицькій ОТГ складуть 2200 гривень, що вище середнього по вже створених громадах Івано-Франківської області на 1 тисячу гривень. А рівень дотаційності Галицької ОТГ становитиме усього 7%», – констатувала радник з питань місцевих фінансів ІФ ЦРМС Оксана Швець.

Світлина від Івано-Франківський Центр розвитку місцевого самоврядування.

У круглому столі взяли участь міський голова Галича та голови сільських рад, які мають увійти до громади згідно Перспективного плану. Як зазначив Орест Трачик, 24 травня, запланована сесія Галицької міської ради. Він пообіцяв ініціювати рішення про створення громади та надіслати відповідні листи та рішення усім сільським радам, щоб пришвидшити процес об’єднання.