Етно-одяг Гуцульщини підкорює Польщу (фото)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  В залі публічної бібліотеки міста Легіоново презентували світлини ретровиставки, присвяченої традиційним народним строям сіл передмістя Косова. А в концертному залі продефілювали моделі у дизайнерському гуцульському нео-фольк одязі, пише Стик з посиланням на Курс.

  На фотовиставці на знімках можна було роздивитися гуцульську моду середини минулого століття. До експозиції увійшли унікальні фото з родинних альбомів місцевих мешканців. Найстарішим світлинам понад сто років. Виставку організував у рамках Проекту Косівський музей народного мистецтва і побуту Гуцульщини.

  У концертному залі облаштували подіум. Першими показали моделі Коледжу прикладного мистецтва імені В. Шкрібляка з Вижниці. Моделі продемонстрували одяг, зшитий студентами-дипломниками. Новітній крій, експерименти з кольором і фактурою поєдналися з  характерною орнаментикою буковинської Гуцульщини.

  Завідувачка Косівського музею Гуцульщини Вікторія Яремин запропонувала публіці порівняти сучасну етномоду з гуцульськими одяговими традиціями минулого століття. Глядачі дізналися цікаві факти про народний стрій передмістя Косова. На сцені з показом комплекту реконструкцій жіночого вбрання села Старий Косів виступив також Богдан Петричук – етнограф і приватний колекціонер. Перевтілитись у справжню гуцулку з радістю зголосилася одна з глядачок імпрези.

  Колекцію за народними мотивами представив Косівський інститут прикладного і декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв.

  Ще одною цікавинкою мистецького дійства став показ реконструкції вбрання “кнєгині”-нареченої села Старий Косів. Родзинкою став весільний вінок, який виготовили косівські музейники за автентичними зразками.

  Завершилося дійство феєричним показом волохатих гуцульських шуб –  ґунь (традиційний вовняний верхній одяг з довгим ворсом). Автор незвичайної колекції – майстриня народного мистецтва Руслана Гончарук (с. Яворів, Косівський р-н, Івано-Франківська обл.).

  Мистецьке дійство відбулося у рамках реалізації проекту – переможця Конкурсу ініціатив карпатських громад від Єврорегіон “Карпати – Україна”. Перемогу в конкурсі здобули Косівська районна рада спільно з Вижницькою районною радою.

  Під час візиту до Польщі відбувся також круглий стіл, де представники сторін-партнерів проекту з української та польської сторін узгодили напрямки подальшої співпраці між Косівщиною, Вижниччиною і Легіоновським повітом.

  (Visited 124 times, 1 visits today)
 • 180x150