Івано-Франківськ: новий міст на Пасічну подорожчав ще на 58 мільйонів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Результат пошуку зображень за запитом "новий міст на Пасічну"

  Івано-Франківську тривають роботи з будівництва нового мосту в мікрорайон Пасічна через річку Бистриця Солотвинська.

  Попередньо, спорудження цього об’єкта планують завершити до вересня 2019 року. Будівельні роботи запланували у три етапи: будівництво транспортної розв’язки на Надрічній; будівництво вулиці Хіміків; зведення самого моста.

  А поки роботи тривають Управління капітального будівництва міськвиконкому провело ще один тендер по мосту на суму понад 58 мільйонів гривень.

  Згідно з оголошенням на ProZorro ці кошти потрібні на “Додаткові роботи з будівництва моста через річку Бистриця Солотвинська та транспортної розв’язки в районі вул. Хіміків-Надрічна (ІІІ-черга – «Будівництво моста через річку Бистриця Солотвинська в районі вул. Хіміків-Надрічна в м. Івано-Франківську»)”.

  “Немає коштів на зарплати освітянам та медикам. Відсутні кошти на автономне незалежне опалення в пологовому. Проте міст може подорожчати на 58 мільйоні і на це кошти є. Тегати мера не буду. На мої запитання не відповідає. Просто зрозумійте люди, це наше місто, а мер і чиновники – нами обрані люди. І підпорядковуються нам. Якщо першочерговим ми вважаємо: теплу воду та обігрів дитячих садків та шкіл, значить найманий менеджер повинен звернути на це увагу, а не ігнорувати. Бюджет міста не такий бідний як нам розказують, якщо не вірите відкривайте сайт та перегляньте на різні закупівлі, які проводять від нашого імені”, – зазначає у своєму дописі у соцмережі небайдужий франківчанин Назар Смольнеков.

  Втім, як повідомив начальник УКБ Роман Галіпчак, ні про яке здорожчання мосту не йдеться, пише Стик з посиланням на Бліц-Інфо.

  “Згідно проекту, вартість мосту 212 мільйонів. І сума не змінюється. Просто по першому проекту були забивні палі, але коли ми почали їх бити, то побачили, що не можемо вийти на відмітку посадки паль, через тугий грунт. Тож перейшли на бурозабивні палі. Це і є додаткові роботи, про які йдеться в угоді. Ми не виходимо за межі кошторисної вартості”, – пояснив Галіпчак.

  За словами очільника УКБ, сама конструкція мосту сталезалізобетонна з залізобетонними опорами і сталевою конструкцією балок. Замінили тільки покриття.

  “Оскільки у нас сейсмічно активний район, довелося перейти на бурозабивні палі. Сталеві конструкції мосту так і залишились, тільки ми зверху кидаємо металеву ортотропну плиту замість бетонної армованої. Така кострукція буде краще себе поводити в наших умовах”, – запевняє Роман Галіпчак.

  Що ж стосується самих робіт, то начальник УКП каже, що вони тривають згідно плану. Всі опори готові, зараз йде обваловка, завозяться металоконструкції для подальшого з’єднання на об’єкті.

  (Visited 96 times, 1 visits today)
 • 180x150