У Франківську нагородили переможців програми “Міських ґрантів”

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Результат пошуку зображень за запитом "urban space 100"

  У понеділок, 8 жовтня, в ресторані Urban Space 100 оголосили переможців чергової хвилі програми “Міські ґранти”.

  Загальний бюджет зимової хвилі грантів – 80 тисяч гривень, максимальна сума підтримки на один проект – 20 тисяч гривень. Обов’язкова умова – 10% від суми мають оплатити самі учасники, пише Стик з посиланням на Репортер.

  Цього разу до журі ввійшли Маргарита Женчук, Марія Ляхович, Олексій Лейбюк, Володимир Ідак, Катерина Масляк і Андрій Матійчик. Це – активні франківці, представники міської адміністрації і бізнесу та переможці попередніх хвиль програми.

  Програму започаткували у 2015 році. Координаторка  “Теплого міста” Христина Магас розповідає, що за рік відбувається три хвилі проекту: весняна, літня і зимова. Зараз завершилася зимова хвиля.

  “Кожен може подати заявку: ініціативна група, громадська організація чи просто друзі, які збираються в кав’ярні. Оцінювання відбувається в два етапи. Перший – дистанційне оцінювання незалежною комісією. Другий – співбесіда. У нас завжди чотири переможці. Якщо якась команда попросила менше, ніж 20 тисяч на проект, у нас з’являється п’ята команда – джокер, якій ми пропонуємо неповне фінансування”.

  За словами організаторів, у програмі є сім напрямків. Всього цієї, дев’ятої, хвилі надійшло 18 проектів. Перемогли чотири соціальні проекти:

  1. Soft Smart мобіль – машина, що збиратиме сміття у Франківську.

  “У нас в області – 32 сміттєзвалища, – каже керівник проекту SortSmart. – Щоб зменшити полігони, потрібно обробляти і здавати сміття. Можна буде прийти в одну з шести локацій і здати сировину. Наразі ми збираємо папір, пластик і скло. З часом хочемо збирати і батарейки. Ми плануємо збирати 100 кг сировини на виїзд”.

  2. “Рівні права – рівні можливості” – доступність закладів міста для людей на інвалідних візках.

  Проект Мальтійської служби допомоги Івано-Франківськ має не меті забезпечення доступності закладів і громадських просторів Івано-Франківська для людей на інвалідних візках. Проект передбачає спільну «експедицію» містом волонтерів організації із людьми на інвалідних візках для того, щоб перевірити інклюзивність міського простору.

  3. Мурал на стіні будинку на вулиці Франка, 5.

  “Цей двір називали найбільш занедбаним двором Франківська, – каже керівник проекту Руслан Рудомський. – Гроші від міських грантів підуть на підготовку стіни. Загалом команда проекту – 10 людей. Вже весною зробимо художнє зображення. Зображення погодили з мешканцями будинку. Повністю проект відновлення двору передбачає його повне перепланування”.

  4. Журнал “Куфер” – сервісний онлайн-журнал.

  “Ми хочемо надати медійному ринку інший вектор розвитку, – каже Софія Дейчаківська, керівник проекту. – Ми не будемо писати новини, а лише довгі тексти. Ми будемо глибоко занурюватися в тему, тексти будуть сприяти естетичному задоволенню. Це – сервісне медіа, воно не рятує світ, а надає інформативні послуги”.

  (Visited 29 times, 1 visits today)
 • 180x150