Реставратори відновили старовинну вивіску на будівлі в середмісті Івано-Франківська (фото)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Як повідомляли раніше, у Франківську реставрують стару вивіску на фасаді музичної школи (фото)

  Результат пошуку зображень за запитом "У Франківську відновили старовинну вивіску на фасаді Музичної школи №2"

  Протягом тижня реставратори львівської майстерні “Гарда” відновлюватимуть написи на будівлі музичної школи №2, що по вулиці Січових Стрільців, 17. На фасаді знайшли слова “реставрація” – українська інтерпретація польського “restauracia” – ресторація. Надписи свідчать про те , що у закладу було декілька власників, один з них “F. Malaszynski”, якій і звів дану будівлю в центральній частині міста, пише Стик з посиланням на Галку.

  Реставраторка львівської майстерні “Гарда” Іра Дуткевич розповіла, що робота тривала більше тижня, оскільки намагалися підібрати правильні матеріали. Фахівці використали класичні методи консервації, щоб зберігати написи на довгий час, то ж їм не страшні морози чи сонце.

  “Намагалися максимально зберегти автентику написів, використали авторські методи, тому в будь-який момент можна поправити роботу”, – розповідає реставраторка львівської майстерні “Гарда” Іра Дуткевич.

  Координатор проекту Аліна Букіна розповіла, що вирішили звернути увагу на історичні вивіски у центральній частині міста, зробити першу спробу їх реставрації.

  ” Показати, що сто років тому рекламні вивіски були красивими та естетичними”, – говорить Букіна.

  На даний час проект добігає кінця, та координаторка проекту сподіватися, що він матиме продовження. Краєзнавець Ігор Паламарчук, якій цікавиться старовинними будинками, під’їздами та вивісками, сподіватися, що архітектуру міста будуть відновлювати та берегти.

  (Visited 32 times, 1 visits today)
 • 180x150