НАЗК хоче кримінальної відповідальності для семи посадовців

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки кримінальних правопорушень –умисного неподання декларацій сімома посадовими особами.

  Про встановлені факти Національне агентство повідомило органи Нацполіції та прокуратури, направивши обґрунтовані висновки, пише СТИК з посиланням на прес-службу відомства.

  Так, встановлено, що депутат Миролюбівської сільської ради Херсонської області, державний реєстратор Тимонівської сільської ради Луганської області та оперуповноважений ГУ Нацполіції в Донецькій області не подали щорічні декларації за 2017 рік.

  Інші посадовці колишній спеціаліст територіального органу Держгеокадастру у Хмельницькій області та колишні посадові особи установ Державної кримінально-виконавчої служби, звільнившись у 2017 році, не подали декларації перед/після звільнення.

  Національне агентство згідно з законодавством повідомляло посадовцям, щодо яких затвердженні обґрунтовані висновки, про необхідність подати декларації протягом 10-ти днів з дня отримання таких повідомлень. Однак, незважаючи на їх отримання, посадовці декларації не подали.

  Загалом з початку 2018 року НАЗК направило до правоохоронних органів 134 обґрунтовані висновки щодо неподання посадовцями декларацій.

  Нагадаємо, відповідальність за умисне неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачена статтею 366-1 Кримінального кодексу та карається штрафом від двох тисяч п’ятисот (42500 грн.) до трьох тисяч (51000 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

  В Національному агентстві також зазначає, що затвердженняобґрунтованого висновку та направлення його до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для здійснення досудового розслідування.

  (Visited 30 times, 1 visits today)
 • 180x150