Кінець епохи кульової стрільби?

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Тир Івано-Франківської спортивної школи олімпійського резерву тривалий час працював без ліцензії.

  Співробітники івано-франківської міліції припинили діяльність стрілецького тиру спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву № 1. Як повідомив заступник начальника Івано-Франківського міськвідділу УМВС Андрій Прусак, тир провадив діяльність, пов’язану з використанням вогнепальної зброї без відповідної на те ліцензії. «Ми їх кілька разів попереджали, надсилали їм приписи, — розповідає міліцейський чиновник, — але все безрезультатно. Адже ж треба брати до уваги, що в тирі зберігається близько 12 тисяч патронів і до 100 одиниць вогнепальної зброї».
  Побудований в 1962 році 50-тиметровий відкритий стрілецький тир десятки років був базою для підготовки висококласних спорт¬сменів-стрільців. Завдяки зусиллям його тренерів, спільно з їх колегами з тирів Товариства сприяння обороні України (колишній ДТСААФ) та Рогатинської СДЮСШОР Івано-Франківська область вважалась однією з найкращих у підготовці команд з кульової стрільби.
  На сьогодні в місті Івано-Франківську бази для підготовки фахівців з цього виду спорту не залишилось. Останній десяток років аж до свого закриття тир СДЮСШОР № 1 переживав не найкращі часи: звідти пішли досвідчені тренери, фінансування здійснювалось за залишковим принципом, що змусило тренерів шукати десь інде заробіток. Формувались групи з охочих постріляти за власний кошт і навіть з власної зброї, хоча тир не пристосований для стрільби набоями великих калібрів. Не зупинило такий напівпідпільний бізнес навіть убивство тренера і сторожа, яке вчинили такі «учні» кілька років тому заради заволодіння зброєю.
  Зі слів заступника голови комітету фізкультури і спорту Івано-Франківського міськвиконкому Мирослава Андрійчука, вже на момент вчинення злочину тир не мав необхідних дозволів і злісно порушувався пропускний режим на об’єкт. «Навіть у басейн, — розповідає пан Андрійчук, — при вході треба пред’явити перепустку, а туди пускали будь-кого». Однак питання про закриття тиру чомусь не виникало. А. Прусак стверджує, що тир час від часу переоформляв ліцензії, проте в міському спорткомітеті бачать причину в іншому. Брат одного з тренерів тривалий час працював в органах внутрішніх справ. На думку М. Андрійчука, це і було причиною своєрідної кількарічної індульгенції тиру. Очевидно, нині ситуація змінилась, що змусило правоохоронців згадати про необхідність виконання закону. Крім того, зі слів чиновника від спорту, каталізатором закриття спортивної споруди міг стати міністерський наказ, який надійшов днями і який вимагає проведення переліцензування всіх стрілецьких тирів.

  Газета Галичина

  (Visited 35 times, 1 visits today)
 • 180x150