Огляд матчів 24 туру чемпіонату України з футболу

• 180x150
  • Опубліковано:

У нинішньому сезоні київська «Оболонь» у матчах проти столичного «Динамо» та донецького «Шахтаря» взяла 10 очок з 12-ти можливих. У 24-му турі підопічні Сергія Ковальця у гостях вдруге в сезоні обіграли «Шахтар». Для донеччан це перша поразка на «Донбас-Арені».

Про це повідомляє офіційний сайт футбольної української Прем’єр-ліги.

«Зоря» – «Металіст» – 0:2

На нейтральному полі не чисельні глядачі побачили рівний футбол до перерви. Трохи більше володіли м’ячем гравці «Металіста», що знайшло відображення у кількості ударів по воротах. Але переважно номінальні гості загрожували Ігореві Шуховцеву здалеку або після стандартних положень. Особливо активними на завершальній стадії були Денис Олійник і Тайсон. Бразилець одного разу навіть струсонув стійку. Вдало підключився до атаки партнерів і Мілан Обрадовіч, але капітану «Металіста» не дали відкрити рахунок. У «Зорі» ледь не кожну атаку завершував Тарас Лазарович, примусивши попрацювати захисників суперника, а також Владіміра Дішленковича.

У другому таймі на полі з’явився Марко Девіч і довів, що знаходиться у значно кращій формі, аніж Джонатан Крістальдо. Саме він завершив показову триходівку партнерів виходом сам на сам, не залишивши шансів голкіперу − 0:1. Якщо гості досягли мінімальної переваги не без труднощів, то зберегли та подвоїли її значно легше. Зняв напругу поєдинку Крістіан Вільягра, якому віддав результативну передачу Клейтон Хавьєр. На гол престижу претендував Максим Білий, але на заваді його черговому голу стала поперечина.

«Металіст» знову не програв і не пропустив на виїзді − це правило у поточному сезоні не знає винятків. Тому харківська команда поки може не турбуватися за третю позицію, ведучи переслідування «Динамо». На турнірному становищі «Зорі» поразка не відбилась.

У нинішньому сезоні «Оболонь» у матчах проти «Динамо» та «Шахтаря» взяла 10 очок з 12-ти можливих.

ПФК «Севастополь» – «Волинь» – 4:1

У найбільш ранньому поєдинку суботи один дебютант Прем’єр-ліги зумів взяти переконливий реванш у іншого за поразку у першому колі. Більша потреба у очках допомогла «Севастополю» не знітитись після пропущеного голу і здобути не лише вольову, але й доволі яскраву перемогу. Для кримського колективу це новий рекорд результативності − досі севастопольці чотири рази за один поєдинок ще не відзначались. До того ж вперше матч був виграний з великим рахунком.

Все починалось не так оптимістично для «Севастополя». «Волинь» до перерви ні в чому не поступалась гостям. В одному з моментів Олександр Пищур примусив сфолити на ньому на вході у штрафний майданчик господарів. Сам постраждалий вивів лучан вперед. За 8 хвилин Олександр Жабокрицький відновив рівновагу. Він відзначився у другому домашньому матчі поспіль, цього разу головою замкнувши навіс від Мате Гвініанідзе. Ще три м’ячі у ворота Віталія Неділька влетіли після перерви, причому два з пенальті. Загалом Ігор Іщенко призначив три 11-метрові за поєдинок. Вперше «Севастополь» вийшов вперед після гри рукою Пищура у своїй карній зоні. Господарі не зупинились на досягнутому. Вдало вийшов на заміну Бесарт Ібраімі. Македонець завершив третім командним голом свій сольний прохід, а незадовго до закінчення зустрічі заробив пенальті, вигравши на швидкості позицію у Владислава Ващука.

Цей результат дозволив підопічним Ангела Червенкова наздогнати «Кривбас». «Волинь», попри тривалу серію невдач, зберігає за собою місце у десятці кращих.

«Шахтар» – «Оболонь» – 0:1

«Оболонь» вже нікого не дивує своїми успіхами у матчах проти найавторитетніших вітчизняних команд. «Шахтар» вийшов у дещо експериментальному складі на матч проти тієї команди, якій програв у першому колі. Це вже у першому таймі дало підстави гостям активно вести наступ на ворота Рустама Худжамова. Але найреальніший гольовий момент до перерви був у Жадсона − бразилець з 18-ти метрів поцілив у стійку воріт «Оболоні».

Перебіг подій не влаштовував Мірчу Луческу, тому румунський тренер зробив дві заміни ще у перерві. Обидві вони стали невдалими. Даріо Срна провів на полі лише 10 хвилин, після чого зазнав травми та попросив заміну. Генріх Мхітарян заробив штрафний на свої ворота, збивши Сергія Кучеренка. Цей «стандарт» взявся виконувати сам Кучеренко, таким чином забивши єдиний м’яч у зустрічі. Слід зазначити, що на той момент «пивовари» грали вдесятьох − за дві жовті картки поле залишив Вадим Панас. Вимушений, але вдалий дебют у Прем’єр-лізі відбувся у запасного голкіпера «Оболоні» Ігоря Березовського, адже у середині другого тайму після чергового зіткнення Олександр Рибка не зміг продовжувати матч.

«Шахтар» зазнав першої поразки на «Донбас Арені». Нагадаємо, що дебютний матч на цьому стадіоні донеччани проводили півтора роки тому саме проти «Оболоні». Тоді виграли господарі − 4:0. Нині перемога киян дозволила команді Сергія Ковальця стрибнути вгору на 4 сходинки турнірної таблиці.

«Дніпро» – «Ворскла» – 2:0

Дніпропетровці забили по голу на початку кожного з таймів, зберігши власні ворота у недоторканості. Обидва результативні «постріли» на рахунку найкращого бомбардира Епіцентр Чемпіонату України Євгена Селезньова. Відтепер на його особистому рахунку 15 голів. У першому випадку асистентом виступив Олександр Гладкий − це навесні вже четверта результативна передача цього гравця. Решта першого тайму пройшла у взаємних атаках, серед яких слід виділити виходи сам-на-сам спочатку Дмитра Осипенка, а потім Джуліано. Але голкіпери обох команд свої дуелі вигравали.

У дебюті другої половини зустрічі «Дніпро» відбив подачу з кутового та організував швидку контратаку. На завершальній фазі цієї комбінації Євгеній Чеберячко зробив скидку на Селезньова. Той поцілив з дальньої дистанції у кут воріт Сергія Величка, який замінював травмованого Сергія Долганського. «Ворскла» зовсім не заслуговувала на «суху» поразку, але захисники «Дніпра» зуміли, на відміну від попередніх матчів, бути зосередженими до фінального свистка. Завдяки перемозі команда Хуанде Рамоса відновила чотириочкове відставання від «Металіста».

«Арсенал» – «Таврія» – 1:2

У Києві також одна з команд забила швидкий гол, але він не носив визначального характеру у зустрічі. «Арсенал» дуже потужно розпочав поєдинок. Особлива небезпека йшла з правого флангу, де вирізнявся активними та вправними діями Ролан Гусєв. Саме він зробив простріл на Йонуца Мазілу, який відзначився головою у падінні. Цілком міг закріпити успіх господарів сам Гусєв, але двом його прицільним ударам став на заваді Дамір Кахріман.

«Таврія» відносно швидко оговталась від неприємного початку і розпочала пошук шляхів для своїх атак. Вони ставали дедалі все більш небезпечними. Як наслідок, зросла кількість штрафних та кутових на ворота Сергія Погорілого. І дві подачі з кута поля стали невирішуваною проблемою для «канонірів». Вгадав зі змінами у стартовому складі Валерій Петров. Максим Фещук вперше навесні вийшов зі стартових хвилин і віддав дві результативні передачі. Героєм же зустрічі став 19-річний Станіслав Причиненко. Його дебютний вихід у Прем’єр-лізі у стартовому складі призвів до двох голів з близької відстані.

На другий тайм голів не залишилось, але обидві команди прагнули до них, про що свідчить ледь не рекордна кількість ударів по воротах. По одному з них приймали на себе каркаси обох воріт. Перемога «Таврії» призвела до обміну позиціями двох команд, які брали участь у зустрічі. До того ж сімферопольці поквитались з «Арсеналом» за домашню поразку у першому колі.

«Металург» (Запоріжжя) − «Динамо» – 1:1

Юрій Сьомін випустив лише чотирьох футболістів з числа тих, які протистояли у четвер у Лізі Європи УЄФА «Бразі». Це позначилось на швидкостях гри − невисокий темп був спільником господарів. Запоріжці легко розбивали спроби гостей просунутись до власних воріт, а при першій ліпшій можливості йшли вперед. Все ж кілька гольових нагод було створено. За «Динамо» втратили можливість відкрити рахунок Олександр Алієв та Артем Кравець, який знову не вписався у командні дії. У складі «Металурга» забив Олександрові Шовковському Ашраф, однак перед тим був зафіксований офсайд. А на останній хвилині першої половини зустрічі той же Ашраф віддав гольовий пас на Андрія Цурікова.

«Динамо» відігралось на першій хвилині другого тайму. Бадр Ель Каддурі зробив довгу діагональ на Романа Зозулю, але м’яч підхопив Андрій Шевченко, увірвався до штрафного майданчика господарів та забив свій сьомий гол в Епіцентр Чемпіонаті України. Перші 20 хвилин після перерви кияни були ближчими до перемоги, але згодом «Металург» вирівняв положення та скористався фізичною втомою суперника, довівши поєдинок до логічної нічиєї. Через втрату двох очок «Динамо» підпустило до себе «Металіст» на відстань однієї перемоги.

«Карпати» − «Іллічівець» – 3:1

Матч у Львові увінчався третьою вольовою перемогою у турі. «Іллічівець» залишився вірним собі. Команда знову забила, зробивши це у шостому матчі поспіль. Швидкий гол записав на свій рахунок прямим ударом зі штрафного Костянтин Ярошенко. Відстань до воріт була близько 30-ти метрів, але Андрій Тлумак виявився безсилим врятувати «Карпати». Не зрадили собі маріупольці і у захисті, вкотре пропустивши три м’ячі. Але до перерви львів’яни зуміли лише зрівняти рахунок: Сергій Зеньов навісив, а Ігор Худоб’як зіграв головою − 1:1.

Нагнітали ситуацію на полі підопічні Олега Кононова і після відпочинку. Вони методично розхитували оборону гостей, примушуючи Богдана Шуста перебувати у постійній напрузі. Посилив атакувальну міць партнерів своїм виходом на поле Батіста, та програв побачення віч-на-віч з голкіпером суперника. Кілька разів польові гравці «Іллічівця» підігравали собі рукою. В одному з таких епізодів арбітр зустрічі Михайло Родіоненко призначив пенальті, який, попри стрибок Шуста, вивів господарів уперед − відзначився Андрій Ткачук. А у компенсований час Олег Голодюк у класичній контратаці закріпив переможний рахунок «Карпат».

Львів’яни зберігають мінімальне відставання від «Дніпра», одночасно випереджаючи шосту команду Чемпіонату − «Таврію» − на 10 очок. «Іллічівець» має лише 2 пункти переваги над 15-ою командою ліги.

«Кривбас» − «Металург» (Донецьк) – 1:0

Команда з Кривого Рогу зуміла подолати неприємності, які так довго її супроводжували. Для початку «Кривбас» вперше у сезоні (з 24-ої спроби) став переможцем першого тайму. Гол був забитий після навісу з лівого флангу від Руслана Костишина. Андрєй Варанков виграв повітряну дуель одразу у двох високих на зріст центральних захисників «Металурга». Після першого тайму рахунок на користь господарів був абсолютно закономірним, оскільки донеччани не зуміли жодного разу пробити по воротах суперника.

Небагато змінилось у ході зустрічі після перерви. Слушні нагоди збільшити перевагу «Кривбаса» втратили Сергій Рожок та Руслан Костишин, але голкіпер та захисники гостей стіною перекривали м’ячу шлях до сітки власних воріт. Трохи пожвавішали донеччани ближче до завершення матчу, але ні Чіпріан Танаса, ні Фанендо Аді не пробили Артема Штанька. Рахунок першої половини зустрічі не змінився, і «Кривбас» відсвяткував перемогу вперше після 18 вересня минулого року. «Металург» не продемонстрував стабільної гри і не зміг повторити дніпропетровський успіх.

Довідка

Футбол. Чемпіонат України

Прем’єр-ліга. Турнірне становище після 24-го туру

1. «Шахтар» Донецьк – 24 (ігри), 20 (виграші), 1 (нічиї), 3 (поразки), 46 – 10 (м’ячі), 61 (очки)

2. «Динамо» Київ – 24, 15, 5, 4, 43 – 19, 50

3. «Металіст» Харків – 24, 14, 5, 5, 45 – 21, 47

4. «Дніпро» Дніпропетровськ – 24, 12, 7, 5, 36 – 18, 43

5. «Карпати» Львів – 24, 12, 6, 6, 34 – 24, 42

6. «Таврія» Сімферополь – 24, 8, 8, 8, 38 – 37, 32

7. «Арсенал» Київ – 24, 8, 7, 9, 29 – 30, 31

8. «Оболонь» Київ – 24, 8, 6, 10, 21 – 28, 30

9. «Металург» Донецьк – 24, 8, 5, 11, 26 – 35, 29