Активне Прикарпаття

 • 180x150
 • Опубліковано:

  На Прикарпатті в рамках підготовки до зимової Олімпіади-2022 планують побудувати спорткомплекси. Про це повідомив начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Мирослав Карабін. За його словами, відповідну програму з підготовки до спортивних змагань повинна погодити колегія ОДА.

  Обласні чиновники зараз розглядають ділянки землі під будівництво різних спортивних об’єктів, лижного стадіону, стадіону для біатлону, санного спорту, сноуборду і фристайлу в гірських районах. А в Івано-Франківську та Яремче планують побудувати спортивні комплекси для проведення змагань з хокею, фігурного катання, повідомляє ТРК «Вежа».

  Зацікавлені іноземці

  Китайські інвестори мають намір взятися за будівництво двох нових підприємств у Калуші. Мова йде про виробництво безхлорних калійних добрив, а також зведенні заводу з переробки розсолів Домбровського кар’єру. Таким чином іноземці обіцяють вирішити екологічні проблеми, які накопичувалися в регіоні десятки років. Прикарпаття вже відвідали Надзвичайний і Повноважний посол КНР в Україні Чжан Сіюнь і бізнес-актив цієї країни.

  Також бізнесмени з Піднебесної за допомогою відходів Бурштинської теплоелектростанції готові ліквідувати підземні провали. Зараз вони загрожують руйнуванням будинків кількох десятків тисяч городян. Всі дії інвесторів будуть екологічно безпечними, запевняє директор підприємства «КІТПРЕД» Ден Сяосю.

  Нові виробництва китайці обіцяють побудувати за два роки. Для цього готові виділити до півтора мільярдів доларів США. Зараз початок будівництва перешкоджають дозвільні процедури. Українська сторона обіцяє пройти їх до кінця 2011. Тим часом іноземці вже зацікавлені у кваліфікованих українських перекладачів. Тому цього року до Китаю на навчання поїдуть двоє місцевих студентів. З кожним роком їх число буде рости, каже голова ОДА Михайло Вишиванюк. Уряд області має намір і далі поглиблювати співпрацю з піднебесної країною. Тому Івано-Франківська область незабаром підпише також договір про співпрацю з китайською провінцією Шандунь.

  Геть порушників!

  Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області за участю спецпідрозділів УМВС та правоохоронних органів проводить рейди та перевірки з метою контролю правильності і законності використання корисних копалин місцевого значення. Зокрема, щодо несанкціонованого забору піщано-гравійної суміші з об’єктів водного фонду області. Особливому контролю підлягають території, які постраждали від повеней 2008 та 2010 років.

  Як повідомили в прес-службі Мінприроди, за результатами рейдових, планових і позапланових перевірок, проведених протягом квітня 2011 державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища в Івано-Франківській області, за незаконний вибір піщано-гравійної суміші 15 порушників притягнуто до адміністративної відповідальності на загальну суму штрафів. Порушники завдали довкіллю шкоди на понад 148 тис. грн. Матеріали перевірок передані в прокуратуру Івано-Франківської області.

  Державна екологічна інспекція Івано-Франківщини зазначає, що на території області функціонує ряд кар’єрів, які мають дозволи на видобуток і реалізацію піску та каменю. Відповідно, з питань придбання цих будматеріалів необхідно звертатися до підприємств, які працюють на законних підставах. 

  Домік

  (Visited 19 times, 1 visits today)
 • 180x150