“Енергетик” поступився в Донецьку

• 180x150
  • Опубліковано:

Початку матчу передувала урочиста церемонія. Президента ФК «Олімпік» (Донецьк) Владислава Гельзін нагородили Дипломом Книги рекордів України. Відтепер не тільки наша країна, але і весь світ дізнається, що Владислав Григорович єдиний в Україну президент професійного футбольного клубу, який є гравцем основного складу команди і до свого тридцять восьмомого дня народження зіграв ні багато ні мало -96 матчів. Втім, рекорди тим і гарні, щоб їх переписувати. На сьогоднішній день в активі президента клубу вже 98 зіграних матчів. А там і сотня набіжить. Втім, як на прес-конференції підкреслив рекордсмен, бутси на цвях він вішати поки не збирається і мріє провести хоча б один поєдинок в Прем’єр-Лізі. Саме тоді можна буде підкорити рекорд ще одного відомого українського футбольного «довгожителя» легендарного форварда полтавської «Ворскли» Івана Григоровича Шарія, що виступав до 42 років. Як би там не було, а за грою своїх колег-підлеглих Президент спостерігав з VIP-ложі і чимало понервував.

У першому таймі склалося таке враження, що «Олімпік» грав не перед рідними трибунами, а в гостях. Настільки «оранжево-чорні», а саме такі кольори клубу з прикарпатського містечка на березі бурштинового озера, диктували свої умови. З перших хвилин вони міцно заволоділи ініціативою і не збиралися її віддавати. До того ж дуже рано виник перший гол. Головченко на своєму фланзі не встиг за Янушем і уклав того на газон. Сам постраждалий навісив в район кута воротарського майданчика. А ось верткий Семенина зумів пробити по м’ячу -0: 1.

Господарі спробували було захопити плацдарм у центрі поля, але у них, по суті, окрім пари-трійки напів-моментів нічого не вийшло. Запам’ятався хіба що, удар головою Шавріна метрів з чотирьох. Підготовка і стрибок були на «п’ятірочку», а ось сам «постріл» не вийшов, м’яч ліг прямо в руки голкіперу.

У перерві матчу над стадіоном пролунав грім і пішла злива. Практично не припинявся всю другу половину гри..На п’ятдесятій хвилині комбінація за участю Санжар, Шавріна, Матяж і Дорошенко завершилася тим, що «опорник» донеччан отримав м’яч в півтори метрах від лінії штрафного майданчика прямо навпроти воріт. З лівого пробив, воротар тільки спостерігав за польотом м’яча, який з дзвоном врізався у поперечину і відлетів у поле. Через сім хвилин Санжар знову вивів на ударну позицію Шавріна, Сьомий номер «Олімпіка» трохи раніше, перебуваючи в подібній ситуації отримав «гірчичник» за симуляцію, тому бити не став, а кинув «плямистого» на хід Огира. Влад увірвався в штрафну, йому напереріз кинувся голкіпер і злегка зачепив доненчанина. Суддя був поруч, миттєво розібрався в ситуації і вказав на «точку». Матяж пенальті виконав блискуче. Статус-кво було відновлено.

Гості, розуміючи, що хід поєдинку пероламаний, почали тягнути час, за що їх капітан відразу ж бачив перед собою «жовтий колір». А ще через кілька атак господарі вийшли вперед. Матяж відгукнувся на дальню передачу. Зряче виконав передачу врозріз між двома захисниками на хід Шавріна. Вадим опинився віч-на-віч з Карповим, зловив його на протиході і відправив м’яч у дальній кут. Здавалося б, все. І другий гол у ворота господарів виник на рівному місці. І знову зі стандарту. Драченко сфолив на Фурта. Чернов з місця навісив в штрафну. Януш на розі воротарської виявився ніким не прикритим (захисник в цей час сигналізували судді про офсайд). Той ударом голови перевів м’яч на інший кут воріт, і Гребінський практично заніс «шкіряного» у ворота. Та господарі зразу кинулися в атаку. Галушкін отримав м’яч від Шавріна, прорвався до кута воротарського майданчика. посадивши при цьому на п’яту точку свого опікуна, а потім акуратно скинув м’яч на набігаючого Кішку. Олегу потрібно було із забійної позиції не промахнутися і потрапити в ворота. Що він і зробив. Табло при цьому завмерло на позначці 89.58.А в компенсовані арбітром п’ять хвилин суперник вже нічого не зумів зробити.

«Олімпік» (Донецьк) – «Енергетик» (Бурштин) – 3:2 (0:1)

10 вересня. Донецьк. СК «Олімпік».
    Арбітр – А.Кутаков (Бровари).

Голи: Матяж, 57-пен; Шаврін, 70, Кошка, 90 – Семенина, 10, Ципердюк, 78.
    Попередження: Головченко, 9, Чех, 39, Шаврін, 50, Кошка, 83 – Гребинський, 20, Юрченко, 31, Лазорик, 61.

«Олімпік»: Жданков, Змієвський, Чех, Гришко (Ливицький, 58), Драченко, Головченко, Огіря, Дорошенко (Кошка, 79), САНЖАР (Волков, 76), Шаврін, Матяж (Галушкін, 86).

«Енергетик»: Карпов, Данищук, ЛАЗОРИК, Яневич, Юрченко, Гребинський, Боришкевич (Ципердюк, 60), Чернов (Заїка, 85), Семенина (Долотко, 73), Януш, Сікорський (Фурта, 66).«Олімпік» (Донецьк) – «Енергетик» (Бурштин) – 3:2 (0:1)