Кращі боксери України розпочали підготовку до Олімпіади 2012 з Коломиї.

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Вже майже 10 років Національна олімпійська збірна України з боксу розпочинає новий рік з тренувального збору у Коломиї. В фізкультурно-спортивному комплексі «Локомотив» цього разу тернується пів-сотні молодих перспективних боксерів, в числі яких і усі українські боксери, які вже завоювали ліцензії на Олімпійські ігри в Лондоні: дворазовий чемпіон світу, олімпійський чемпіон, чемпіон Європи Василь Ломаченко, срібний призер чемпіонату світу Денис Берінчик, чемпіон світу Олександр Усік, володар олімпійської ліцензії Олександр Гвоздик, чемпіон світу Тарас Шелестюк. Лише Євген Хитров за сімейними обставинами знаходиться вдома.

  Загалом на Прикарпатті тренуються і відпочивають 42 члени збірної та 12 членів тренерського персоналу.

  «В Коломиї нам створюють хороші умови: свіже повітря, спеціалізований зал, можливість тренувань не лише в приміщеннях, а й на вулиці, а також активний відпочинок. Це і виїзди в Карпати, де хлопці можуть добре попрацювати над загальним фізичною підготовкою. Ми завжди радо їдемо до Коломиї. Цей тренувальний збір є плановим, готуємось до Олімпійських ігор», – розповів головний тренер національної команди України з боксу Дмитро Сосновський під час прес-конференції, що відбулася в ФСК «Локомотив».

  «Підготовка до Олімпійських ігр вона починається практично відразу по завершенні попередніх ігр. Після нетривалого відпочинку ми збираємося складаємо графік тренувань, реально оцінюємо наші можливості і починаємо готуватись до наступних ігр», – наголосив Д. Сосновський.

  На сьогоднішній день з 10 оліймпійських вагових категорій боксу українці вже мають шість ліцензій. Варто наголосити, що на разі тренери національної олімпійської збірної працюють над тим, щоб поповнити свій «ліцензійний» доробок ще чотирма путівками до Лондона.

  Доля ліцензій визначиться у квітні, тоді у Стамбулі пройде європейський турнір і саме там, за словами Дмитра Сосновського, збірна постарається здобути собі представництво у Лондоні у всіх категоріях.

  Що стосується інших країн то Україна сьогодні в лідерах по кількості завойованих ліцензій. По 6 ліцензій завоювало 4 країни – Куба, Україна, Казахстан і Росія.

  «Сьогодні збірна команда України являється командою чемпіоном світу і якщо чесно то за всю історію українського боксу та й світового мені важко згадати щоб на одному чемпіонаті світу представники однієї країни завойовували 4 золотих медалі», – сказав, відповідаючи на запитання журналістів щодо позиції України на світовій карті боксу, головний тренер Д. Сосновський.

  Якщо порівнювати минулорічні досягнення коли збірна України з усіх видів спорту завоювала 6 золотих медалей на всіх змаганнях, то 4 – завоювали боксери.

  Ми хочемо виграти Олімпійські ігри в команді, а хто з них завоює золоті медалі я думаю що ми так як на чемпіонаті світу так і на олімпіаді кожен хто буде в команді битиметься лише за медалі.

  Стосовно того, що Дмитра Сосновського визнано кращим тренером то «Я переконаний в тому що це не є моє особисте визнання. Я думаю що це чисто номінально, адже ті тренери що працювали зі мною і далі працюють, особисті тренери хлопців, вони зробили не менше ніж зробив я для того щоб була ця перемога. І багато для цього зробили самі хлопці, адже вони виходили в ринг і перемагали. А ми, тренерський склад, виконували своє головне завдання допомагати їм», – наголосив Д. Сосновський.

  Українських боксерів сьогодні сприймають як серйозних суперників, тож на них, переконані тренери, будуть серйозно налаштовуватися суперники

  Тренери і хлопці сьогодні розуміють, що старт чемпіонату світу показав на що ми здатні тож на олімпіаді ми повинні завойовувати медалі і довести що ми сьогодні дійсно є кращими.

  Усіма організаційними питаннями під час тренувального збору Національної олімпійської збірної України у Коломиї опікуються заслужений тренер України, віце-президент Івано-Франківської обласної федерації боксу Іван Данилишин та віце-президент обласної федерації Андрій Савчук. Завдяки їх старанням боксери мали змогу покататися на конях у Коломийському районі, взяли участь у святкуванні Маланки, а 19 січня на Йордана виїжджали у Карпати та скупалися у гірській ріці, а також поєднуючи приємне з корисним вони грали у хокей на катку поруч із ФСК «Локомотив».

  Також хлопці поділилися планами на 2012рік. Василь Ломаченко планує перейти у професійний бокс, Денис Берінчик переконаний, що треба чітко виконувати поставлені завдання та цілеспрямовано йти до перемог, його головна мета перемогти цьогоріч кубинця чемпіона світу минулого року та бразильця, якого не вдалося перемогти «в суддів», Олександр Гвоздік впевнений, що головна мета кожного з боксерів гідно виступити на Олімпіаді 2012, а Тарас Шелестюк націлений на золото Олімпіади і заради цього спортсмени вже працюють давно, тож на Олімпіаді 2012 року будуть показувати все на що здатні.

  По рівню підготовки наша команда, за словами головного тренера, на сьогодні не є обділена і великий плюс що підготовкою спортсменів опікується не лише держава. На разі активно допомагають меценати та просто небайдужі до українського спорту люди.
  Загалом хлопці задоволені тренувальним збором і завжди з радістю їдуть до Коломиї. Навіть попри те, що у святкові дні вони далеко від своїх родин, для них другою родиною стали тренери та вся команда боксерів. Тож у родинному колі вони й святкували різдвяні свята, вивчаючи традиції Прикарпатського краю.

  Оксана Островська

  (Visited 10 times, 1 visits today)
 • 180x150