Результати 25-й туру чемпіонату України з футболу

• 180x150
  • Опубліковано:

Два голи бразильського форварда «Волині» допомогли перемогти «Металург» і дозволили йому очолити список бомбардирів Прем’єр-ліги.

«Металург» – «Волинь» – 0:3

Команди підтримали традицію, започатковану минулого сезону, виграючи один у одного винятково у гостях. Перед поєдинком важко було повірити у те, що перерветься 9-матчева безпрограшна серія донеччан у власних стінах, але лучани дали зрозуміти, що грати другим номером не збираються. За «Металург» відпрацьовували лише два футболісти − це капітан команди Велізар Дімітров, який завершував ледь не всі атаки партнерів, а також Віталій Іванко. Молодому форварду було що доводити, адже Володимир Пятенко нечасто ставить його в основний склад. У «Волині» нарешті почав показувати минулорічну гру Майкон, але головним героєм зустрічі варто визнати Душана Савича.

Сербський легіонер лише вдруге одягнув футболку українського клубу, і знову його поява на полі стала переможною. Спочатку він заробив пенальті, коли Маріо Сержіо порушив правила (Майкон з «позначки» був влучним). За кілька хвилин дебютант вже самостійно наважився на удар з 17-ти метрів, перебуваючи в оточенні 4-х захисників, і Олександр Бандура був безсилий щось вдіяти. Зламу у грі не сталось і після перерви. А «Волинь» не загубила можливості довести рахунок до «великого». Майкон завдяки індивідуальній майстерності, але без належної опіки, забив свій 13-й гол сезону, вийшовши за цим показником на перше місце у сезоні, і підбив підсумки поєдинку. Тепер «Волинь» може зітхнути з полегшенням, відірвавшись на 8 очок від «зони вильоту». «Металург» ускладнив життя у боротьбі за єврокубкові місця.

Матч у Сімферополі закріпив на 4-й сходинці дніпропетровців. Одночасно у стані аутсайдерів відбуваються переміщення.

«Таврія» – «Дніпро» – 0:2

У суперництві з принциповим опонентом кримчани перервали серію вдалих матчів. Маючи приблизно однакову кількість атак та небезпечних моментів, свій більший хист на завершальній стадії продемонстрували гості. Значним чином вплинула на підсумок зустрічі дитяча помилка Даміра Кахрімана. Він, на перший погляд, спокійно вийшов на перехоплення навісу Євгена Коноплянки з кутового, заволодів м’ячем, але несподівано його випустив просто на ногу Романа Зозулі − 0:1. Можливість зрівняти рахунок у «Таврії» була більш реальною, але Сергій Назаренко влучив м’ячем у захисника після вивіреної передачі Максима Фещука. А Зозуля втратив нагоду зробити гольовий «дубль», віддавши перевагу незручному пасу на партнера перед прямим ударом.

Кілька разів після перерви сімферопольці могли зрівнювати рахунок після розіграшу стандартних положень. Фанендо Аді вийшов на підсилення партнерів і спочатку забив, але після офсайду партнера, який віддавав передачу. Потім нігерієць з метра на дальній стійці влучив у каркас воріт. «Дніпро», витримавши ці випробування, відсунув гру на чужу половину поля і закріпив лідерство у матчі. Цьому Хуанде Рамос має завдячувати своєму тренерському чуттю. Незадовго до взяття воріт на полі з’явились охочі до атаки Нікола Калініч та Дерек Боатенг. У результаті пасу хорвата ганець сходу змусив капітулювати Кахрімана. Маючи гандикап у 2 м’ячі, гості на класі довели поєдинок до переконливої перемоги.

«Зоря» – «Іллічівець» – 2:2

Команди не стали відступати від звички радувати глядачів великою кількістю голів, коли вони грають у Луганську. Досі у всіх зустрічах кожна з команд забивала. Цього разу опоненти обмінялись взяттями воріт вже за півтайма, а до перерви ще по разу раділи результативним завершенням атак. Вивірена до сантиметрів комбінація «Іллічівця» дозволила відкрити рахунок у швидкому прориві, хоча захист «Зорі» був значно чисельнішим. Однак ніхто не зміг завадити прострілу Дениса Кожанова і завершенню Руслана Фоміна, який спрямував м’яч у ближню «дев’ятку». Надалі у хід пішли домашні приготування. Лакі Ідахор вирівняв становище ударом головою, скориставшись навісом зі штрафного від Іллі Галюзи.

Вдруге маріупольці вирвались вперед також після штрафного. Олексій Полянський відомий потужними «пострілами», у чому зміг пересвідчитись Дмитро Козаченко. Голкіпер відбив м’яч перед собою, і Віталій Віценець вдало зіграв на добиванні. Вже у компенсований час першого тайму «Зоря» реалізувала фірмовий кутовий − останній удар на рахунку Віталія Вернидуба. Друга 45-хвилинка не стала менш цікавою, швидкою та гострою, але голів вже не було. У господарів втратили свої нагоди Ідахор, Галюза та Каменюка перед самим фінальним свистком, у гостей − Віценець, Полянський. Суперники ділять очки за сумою двох матчів 4-й сезон поспіль, а зараз цей результат більше влаштував «Іллічівець», котрий зберіг відрив від луганців у 4 очки. До речі, це був перший завойований бал маріупольців у 2012 році.

«Оболонь» – «Карпати» – 2:0

Незважаючи на те що останнім часом «Оболонь» демонструє кращий футбол і регулярно набирає очки (на відміну від «Карпат»), саме львів’яни були фаворитами матчу. Але те, що це було хибним передбаченням, спростувала власне гра. З самого її початку бажання «пивоварів» здобути 3 очки підкріплювалось можливостями. Вчасно повернулись до основного складу Вадим Сапай та Олександр Мандзюк. Останній довів, що він лідер колективу. Перший удар у нападника не вийшов, а другий призвів до заробленого кутового. І у цьому суботньому матчі такий футбольний елемент мав вирішальне значення. Андрій Гурський відкрив рахунок, забивши гол у ворота колишньої команди. Не забарилося і друге взяття воріт. І знову зі «стандарту»: Ігор Ільків подав штрафний, Борис Баранець виграв повітря, а Мандзюк завершив триходівку.

«Оболонь» ще до перерви могла доводити рахунок до розгромного. Але той же Мандзюк струсонув поперечину, Баранець на добиванні не влучив у порожні ворота. Зі свого боку «Карпати» не зуміли нанести жодного удару у «рамку». Після перерви цю хибу виправив Артем Федецький, однак Костянтин Махновський не дав забити супротивника з близької відстані. Останню чверть гри «Оболонь» провела у меншості через невиправдано грубу гру Андрія Корнєва. Однак навіть у більшості аргументів для порятунку зустрічі гості не надали. Тепер кияни вперше у сезоні вирвались на 14-у позицію, однак у неділю їх може випередити «Олександрія». «Карпати» відстають від «пивоварів» на одне очко.

Відстань між першою та другою командою збереглась, а «Металіст» знову змарнував шанс достроково забронювати комплект медалей.

«Динамо» – «Чорноморець» – 3:1

Кияни зуміли виграти і 10-й поспіль матч у другому колі, однак перервали «суху» серію, пропустивши гол у власні ворота вперше після 6 листопада («Металіст» – «Динамо» – 1:2). Втім, «Чорноморець» забив лише гол престижу, а доля зустрічі була вирішена доволі швидко. Дійсно, одесити опирались, як могли, однак Ігоря Суркіса підвело чуття, що його команді доведеться важко. Понервувати Олександру Шовковському довелось після двох дальніх ударів Павла Кутаса, перший з яких воротар нейтралізував, а другий прийняла на себе поперечина. Далі все стало на свої місця, і «Динамо» з трьох класних комбінацій першої 45-хвилинки довело до результативного завершення перші дві.

Рахунок відкрив Браун Ідейе ударом у дотик після ефектної комбінації «стінка» між Адміром Мехмеді та Олегом Гусєвим. Другий м’яч на рахунку Дениса Гармаша. Він вдало обрав позицію у центрі штрафного майданчика під час проходу лівим краєм Горана Попова. А от у наступній атаці Ідейе не забив з гострого кута і не віддав при цьому пас Олександру Алієву. Але останній без голу з НСК «Олімпійскитй» не йде. Знову його штрафний досяг мети, який пробивався метрів з 28-ми. А потім «Чорноморець» зробив те, що багатьом суперникам «Динамо» не вдавалось. Леонардо замкнув навіс від Сіто Рієра, скоротивши відставання своїм 5-м голом сезону.

«Металіст» – «Кривбас» – 1:1

Господарі виставили на гру експериментальний склад, давши відпочити Хавьєру, Хосе Соса та Тайсону, яких не було навіть у запасі. Мирон Маркевич дозволив дебютувати 18-річному Денису Барвінку, який став героєм для своєї команди. Саме після слалому лівого захисника «Металіст» зумів зрівняти рахунок − це за 15 хвилин до завершення зустрічі зробив найактивніший у господарів Марлос. До цього Марко Девіч не реалізував пенальті, який сам і заробив при контакті з Валерієм Федорчуком: м’яч, пущений з «позначки», пройшов вище поперечини. Загалом харків’яни створили не так багато в атаці, пам’ятаючи про матч-відповідь чвертьфіналу Ліги Європи УЄФА найближчого четверга, а єдину нагоду вирвати перемогу змарнував той же Марлос.

А от «Кривбас» більш успішно грав у першому таймі, коли особливо було помітно бажання гостей покласти край 5-ти поразкам поспіль. Вже перший кутовий криворіжців призвів до голу Федорчука. Іржі Єслінек пробивав двічі поспіль, а підкоректував другу спробу 7-й номер команди буквально з 3-х метрів. Продовжувати грати в агресивний футбол «Кривбас» не зміг. Як сказав після матчу Юрій Максимов, все, що можна було витиснути з підопічних на сьогоднішній день, було показане під час поєдинку. «Металісту» все ще не вистачає двох очок, щоб стати недосяжним для єдиного претендента на «бронзу» − «Дніпра». Криворіжці спокійно себе почувають у середині турнірної таблиці.