Вже вісім прикарпатських спортсменів мають перепустки на літню Олімпіаду в Лондоні

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Першими олімпійські ліцензії для Прикарпаття вибороли легкоатлетка Христина Стуй та гімнаст Віталій Наконечний. Підопічна заслуженого тренера України Дмитра Яремчука має одразу дві ліцензії – командну та індивідуальну. Франківчанка виступить в індивідуальних змаганнях на дистанціях 100 та 200 метрів, а також у командному забігу 4х100 м.

  Калушанин Віталій Наконечний має ліцензію на командні змагання зі спортивної гімнастики. Для вихованця заслуженого тренера України Ярослава Книщука це буде перша Олімпіада.

  У складі олімпійської легкоатлетичної збірної є ще одна франківчанка – Галина Облещук. Вихованка заслуженого тренера України Івана Шарого виконала олімпійський норматив на травневих всеукраїнських змаганнях у Києві. Вона захищатиме честь Україні в метанні ядра.

  Матиме Івано-Франківськ свого представника і у плаванні. Олександр Ісаков, першим тренером якого була мама Людмила, а нині він тренується в Дніпропетровську в Світлани Толокнянек, виступить у запливі на 200 метрів на спині.

  В останній момент ліцензію на Олімпіаду виборов калушанин Василь Федоришин, вихованець заслуженого тренера України Ігоря Барни. Це сталося на ліцензійному турнірі у Фінляндії. Нині Федоришин вже відновився після минулих змагань і разом зі збірною тренується на гірській базі в Заросляку. Далі на борців чекають збори в Алушті та Кончі-Заспі. Василь Федоришин каже, що готовий до Олімпіади на 100 %.

  Досі до кінця не відомо, хто відправиться на Олімпіаду у категорії до 66 кг. Ліцензію тут виборов калушанин Андрій Квятковський, проте лідером ваги є досвідчений і титулований Андрій Стадник. У п’ятницю, 29 червня, збірна України вирушає на турнір до німецького Дортмунда, після якого керівництво команди обіцяє назвати остаточний склад команди, яка поїде підкорювати Лондон.

  Серед володарів борцівських ліцензій є Василь Рачиба. Борець греко-римського стилю нині виступає за Київ, але родом він з Долини. Свою ліцензію минулорічний чемпіон Європи виборов на європейському ліцензійному турнірі у квітні в Болгарії. В Лондоні він виступить у вазі до 84 кг.

  Однією з найбільших інтриг передолімпійського циклу була боротьба за ліцензію у дзюдо у вазі до 90 кг. Через те, що в дзюдо ліцензії не є іменними, тут разом із дворазовим олімпійським призером Романом Гонтюком з Надвірної практично до останнього моменту конкурували Вадим Синявський із Запоріжжя та Валентин Греков з Дніпропетровська. Боротьба завершилася на Кубку Європи у Словенії. Греков і Синявський вилетіли зі змагань на третьому раунді, а підопічний заслуженого тренера України Євгена Боднарука дійшов до півфіналу. На втішні сутички Гонтюка вже не випустив тренер збірної Віталій Дуброва – олімпійський результат наш борець вже показав.

  «Галичина спортивна» 

  (Visited 10 times, 1 visits today)
 • 180x150