Богородчанська Федерація футболу – найкраща на Франківщині

 • 180x150
 • Опубліковано:

  На початку 2018 року Івано-Франківська обласна федерація футболу провела традиційний огляд-конкурс з визначення кращих районних (міських) федерацій футболу з розвитку дитячо-юнацького та масового футболу в Івано-Франківській області за підсумками 2017 року.

  Про це повідомляє прес-служба Федерації футболу Івано-Франківської області.

  В огляді-конкурсі прийняли участь 9 районних (Богородчанська, Галицька, Городенківська, Долинська, Калуська, Коломийська, Надвірнянська, Снятинська, Тисменицька) та 4 міських (Бурштинська, Івано-Франківська, Калуська, Коломийська) федерацій футболу. Не взяли участь в огляді-конкурсі Болехівська МФФ, Верховинська РФФ, Косівська РФФ, Рогатинська РФФ, Тлумацька РФФ.

  За результатами огляду-конкурсу третій рік поспіль переможцем стала Богородчанська районна федерація футболу, ІІ місце – Калуська РФФ, ІІІ місце – Коломийська та Снятинська РФФ:

  1. Богородчанська РФФ – 14 балів;
  2. Калуська РФФ – 11 балів;
  3. Снятинська РФФ, Коломийська РФФ – 9 балів;
  4. Долинська РФФ, Тисменицька РФФ – 8 балів;
  5. Надвірнянська РФФ – 7 балів;
  6. Городенківська РФФ, Галицька РФФ, Калуська МФФ, Коломийська МФФ – 6 балів;
  7. Івано-Франківська МФФ, Бурштинська МФФ – 5 балів;

  Богородчанська районна федерація футболу створена в 1976 році. За більш як чотири десятки років свого існування 20 років керує цією громадською футбольною організацією нинішній її голова Роман Михайлович Балаш.

  У 2017 році під опікою Богородчанської РФФ пройшли змагання на призи клубу «Шкіряний м’яч» у 4-х вікових групах, футбольні змагання районної спартакіади загальноосвітніх шкіл, першості з міні-футболу та футзалу серед юнаків.

  За місцеві кошти відбувся вже третій районний дитячий фестиваль «Відкриті уроки футболу». У цьому футбольному дійстві було залучено майже 200 учнів з усіх шкіл району, серед яких третина дівчат та діти-переселенці зі Сходу України.

  У районі традиційно проводяться змагання серед ветеранів. 12 команд змагались у вже 25-му чемпіонаті району у двох вікових групах (понад 40 років та понад 45 років).

  У 2017 році на футбольних полях Богородчанщини відбувся вже 10-ий чемпіонат району серед дівчат у двох вікових категоріях (WU-15 та WU-17). До речі, із кращих футболісток району була створена команда «Богородчаночка», яка приймала участь і у Всеукраїнських змаганнях.

  Традиційними в районі стали футбольні змагання пам’яті визначних особистостей. Наприклад, вже відбувся 4-ий турнір з футболу присвячений пам’яті воїнів з Богородчанщини, які загинули у війні на Донбасі.

  У 2017-му на теренах Богородчанського району пройшли 2-гі районні змагання футбольних династій. 5 футбольних династій змагались на футбольних полях зменшених розмірів (40х20 м), у складі команд виступали батьки зі своїми синами та внуками. Є надія, що такі футбольні видовища будуть поширені і в інших регіонах України.

  Дві команди району були учасниками Всеукраїнських змагань. “Оскар” Підгір’я у сезоні 2016-2017 років зайняв 5-те місце в чемпіонаті України серед аматорських команд, а команда «Богородчаночка» посіла 6-те місце серед дівочих колективів вищої ліги вікової категорії WU-15.

  Представники району виграли Кубок та Суперкубок Івано-Франківської області сезону 2016-2017 років («Оскар» Підгір’я), стали володарями обласного Кубка чемпіонів міст та районів (ФК «Отрада» Глибівка), вийшли переможцями традиційного турніру з футболу «Кубок Підгір’я» («Оскар» Підгір’я).

  Також збірна ветеранів Богородчанського району виборола срібні нагороди чемпіонату області у віковій категорії 40 років і старші, а збірна дівчат району стала бронзовим призером обласних змагань вікової групи WU-15. “Медик-Лісівник” Солотвин посів 3-тє місце в обласній першості з футболу серед дорослих команд.

  Районна федерація футболу прийняла активну участь в підготовці та проведенні в Богородчанах 6-го Чемпіонату світу серед українських діаспорних команд.

  За традицією після закінчення футбольного сезону відбулося «Свято районного футболу» на якому пройшло вшанування чемпіонів та призерів усіх районних змагань дитячо-юнацького та масового футболу.

   

  (Visited 375 times, 1 visits today)
 • 180x150