Понад 150 учасників з п’яти країн: Івано-Франківськ приймає міжнародний велофорум (фото)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Результат пошуку зображень за запитом "В Івано-Франківську проходить міжнародний “Велофорум-2018"

  Сьогодні, 5 жовтня, в Івано-Франківську розпочався “Велофорум-2018” – масштабний міжнародний захід, на який приїхали сотні велоактивістів та просто шанувальників цього виду транспорту.

  Велофорум триватиме протягом трьох днів. У програмі – лекції, дискусії, воркшопи та обмін думками, пише Стик з посиланням на ГК.

  Одним зі спікерів став Павло Гайна з Чернівців. У десятирічному віці він переїхав до Нідерландів – країни, яка вважається у світі велосипедним раєм.

  “Спершу в мене був просто культурний шок. Тисячі велосипедистів, велоперехрестя, вся оця інфраструктура – я такого ще не бачив! Потім я пішов до школи. Якщо ти жив ближче кілометра від школи, ти не мав права приїжджати на велосипеді – їх не було де паркувати, не вистачало місця”, – розповів Павло Гайна.

  За його словами, в школі було й неписане правило. Якщо батьки возили дитину до школи на автомобілі – це вважалося просто ганьбою.

  “За 2 роки на велосипеді у мене вкрали їх десь 15. Це, в принципі, другий бік медалі”, – додає Павло Гайна.

  Активіст пояснює: щоб велорух зростав, потрібна як сама інфраструктура для нього, так і інформаційна та організаційна робота.

  “Кейси, які втілені у Франківську – революційні в Україні, наші учасники дуже хочуть побачити вашу велоінфраструктуру. Знаємо, що у вас вже є 12 кілометрів велодоріжок і вони далі будуються – це дуже круто”, – каже Анастасія Макаренко, виконавчий директор Асоціації велосипедистів Київа.

  (Visited 44 times, 1 visits today)
 • 180x150