Чого слід очікувати Василю Чуднову?

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Василь Чуднов – перший голова ОДА, який працює у вигнанні. За деякими даними, його нинішній кабінет знаходиться у приміщенні СБУ. Чи справді так до цих пір невідомо. А тим часом крісло в адмінбудівлі на Грушевського залишається за надійними барикадами.

  Прикарпатці досі не розуміють, чому Василь Чуднов не викене партквиток Партії регіонів і не війде в історію області, як людина, що дослухалася громади. На разі політик продовжує свою діяльність голови обладержадміністрації та голови облосередку партії. Дивідентів це йому не приносить, а тільки топить крихти рейтингу та довіри.

  Що слід Чуднову очікувати після завершення революційних подій, ми спитали відомих прикарпатців.

   

  Сергій Адамович, депутат обласної ради, доктор історичних наук


  На місці В.Чуднова я написав би заяву на звільнення. Як можна чіплятись за “крісло”, коли бачиш негатив з боку мешканців.

  Доля крісла голови ОДА буде залежати від того, як будуть розвиватися події. Якщо ми програємо, то Василь Чуднов повернеться у своє крісло. Але тоді він жалітиметься своїм східним колегам, як погано тут до нього ставляться. На вулицю він виходитиме тільки з охороною, а його функції зведуться до «наглядача». Якщо ж ми виграємо, перспектив у нього не буде. Можливо, йому не перешкоджатимуть займатися бізнесом. Але ставлення до нього від цього не зміниться.

   

  Юрій Романюк, депутат обласної ради, голова фракції "Батьківщина"


  "В своєму коментарі відразу після його призначення, одному з друкованих видань області, 5 грудня 2013 року, як я ставлюся до новопризначеного керманича області, я сказав: "Я до нього абсолютно ніяк не ставлюсь і не хочу ніяк ставитись, це транзитний голова ОДА, який прийшов і пішов…".  

  Вважаю, що я був абсолютно правим і як у воду дивився! Він випадковий, тимчасовий, транзитний голова ОДА, який приліз на свою посаду шляхом відвертого цинічного "підсиджування" свого попередника. Бог йому суддя! Чуднов, увійде в історію Прикарпаття, як перший голова ОДА, якому обласна рада реально висловила недовіру шляхом 2/3 від складу ради. Це – вирок! Чуднов -це сіре, сумне і жалюгідне непорозуміння, це – минуле новітньої історії області! Його місце – на звалищі і згарищі йому подібних Революції Гідності!

   

  Андрій Карманський, помічник народного депутата


  Політична кар’єра Чуднова зараз тісно пов’язана з політичним майбутнім Віктора Януковича. Якщо Янукович утримає владу в країні до 2015 року, на посаді, ще доволі тривалий час буде залишатися і Василь Чуднов, який протягом останніх місяців безперечно довів президенту свою відданість і не зробив компрометуючих кроків.

  Захоплення ОДА чи рішення про недовіру підтримане 2/3 обласної ради ймовірно не стало для Януковича чи Чуднова великою несподіванкою. Тому по цих питання президент буде максимально довго затягувати час та оскаржувати їх у будь-який доступний спосіб.

  На руку Чуднову грає і відсутність серйозних претендентів на місце губернатора, призначення когось стороннього виллється у ще серйозніший спротив, а повернення Михайла Вишиванюка, буде означати, що Янукович зробив кадрову помилку, що останній не визнає.

  Якщо ж у Києві переможе опозиція, питання відставки Чуднова буде підніматися в числі пріоритетних. ВО «Батьківщина» уже запропонувала зміни до конституції серед яких передбачено, що обласні ради самі формуватимуть виконавчі комітети і призначатимуть їх керівників(губернаторів).

   

  Василь Кедик, політолог, куратор "Зарваницької ініціативи"


  Василь Чуднов власний вибір зробив – залишатись вірним президенту Януковичу і провладній партії.

  Свою точку неповернення він вже пройшов, чому передували дві публічні відмови Чуднова покинути ряди Партії регіонів під час студентського Євромайдану і перед встановленням громадою народного контролю над виконавчою владою області. Не написав Василь Михайлович й заяву на звільнення з посади голови ОДА за власним бажанням.
  Тепер варіантів два – повернення в крісло голови ОДА в разі поразки Майдану або потрапляння до політичного резерву Партії регіонів, якщо переможе революція.

  Щодо електоральних перспектив Василя Чуднова, вважаю, в нього можуть бути непогані шанси потрапити в наступний парламент, ввійшовши до виборчого списку Партії регіонів з клубу «ображених революцією губернаторів». Однак сьогодні питання полягає в тому – що буде з провладною партією в разі перемоги Майдану? Нас чекає ребрендинг і переформатування кадрового корпусу? А можливо на базі Партії регіонів виникнуть нові партійні проекти? Тоді треба вибирати на кого орієнтуватись – Ахметова, Курченка, Новинського.

  Василю Михайловичу варто задуматись над цими питаннями вже зараз, щоб знайти своє місце в політиці потім.

   

  Роман Островський, громадський активіст, бізнесмен, франківчанин


  У В.Чуднова є лиш два шляхи. Перший: народ зносить всі, без виключення, політичні сили, отримує перемогу,Чуднов повертається в бізнес, або їде до столиці.

  Другий: в опозиції остаточно рвуться памперси, ми ідемо у вибори. Звісно ж Чуднов знову у кріслі очільника ОДА. Якщо при цьому жодного активіста не закриють, то очільник навіть може відносно спокійно сидіти в своєму кріслі. Люстрація йому не страшна – він уже все про себе почув. Тому вимагати від нього будемо лиш дві речі – проект боротьби з корупцією довести до закінчення і прозорість виборів. При цьому антикорупційний комітет має складатись виключно з представників Народної Ради. Сподіваюсь,що не потрібно пояснювати чому).

   

  Тарас Парфан, депутат обласної ради, юрист


   

   

    Чого слід очікувати" – "Пора пакувати чемодани!"

   

   

   

  Михайло Королик, співкординатор Штабу національного спротиву 


  На моє глибоке переконнання, його кар’єра як голови обласної державної адміністрації стрімко наближається до завершення, і не має значення чи це буде зараз, чи через місяць. Як керівник він показав, що не користується підтримкою в обласній раді і не має важелів для впливу на депутатів, як попередній голова.

  Те, що він не прийшов на сесію обласної ради, також показує його слабкі сторони, якщо йому нічого боятися, він мав би вийти до депутатів і, бодай, довести свою позицію, а не ховатися від громадськості, спілкуючись з людьми через ЗМІ.

  Президент його звільнить навіть через те, що захоплення ОДА могло і не відбутися, якби він тоді вийшов до людей чи особисто пустив би їх погрітися в середину.

  (Visited 29 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *