Чи повторить політична сила Порошенка його рекорд?

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Петро Порошенко заявив про негайну потребу у перевиборах Верховної Ради України. Чи зумовлена така радикальна позиція відсутністю потужного пропрезидентського лобі , чи райньою необхідністю очищення Парламенту можна тільки припускати. Але очевидно, що Порошенко спробує у зал Ради завести якомога більше вірних йому людей. 

  Ми вирішили запитати політиків та політичних експертів Прикарпаття, чи зможе політична сила Порошенка взяти таку ж планку, як і він.

   

  Олександр Шевченко, народний депутат України

  Ні. Хто стає владою, той природньо втрачає рейтинг. Крім ВВХ, тимчасово.

   

   


  Юрій Романюк, депутат Івано-Франківської обласної ради

  По-перше, я ще не знаю жодної офіційної легалізованої політичної "сили Порошенка", як самостійного суб’єкта виборчого процесу, за яку би він категорично "підписався". Тим більше, невідомий формат цієї політичної сили в участі у виборах: самостійно чи блоком (якщо вони будуть внесені у закон). По самій суті вірогідності досягти повторення результату президентських виборів на парламентських, у майже 55%, то такого однозначно НЕ буде. Буде результат в межах 20-25% при негативному розвитку подій в Україні та зоні АТО, і навпаки ще +10% (тобто десь 30-37%) у випадку оптимістичного переможного виходу з війни Росії проти України, коли ми знищимо всіх терористів та бандитів, зачистимо Донбас від путінських виродків і наведемо мир та спокій на Сході України. Це лише за пропорційній системі, коли 50% Ради обирається по списках. В інших 225 мажоритарних округах ситуація буде іншою, але й там Порошенко може на своєму бренді завести до 70-80 депутатів мажоритарників. Загалом, Порошенкові сформувати свою більшість у новій ВРУ не буде складати жодних проблем. Він буде мати своїх 226 депутатів пропрезидентської більшості! Не забувайте, що він не лише політик, але й добрий бізнесмен!


  Андрій Карманський, політичний експерт

  Успіх партії «Солідарність» чи блоку Петра Порошенка прямо пропорційно залежить від того, чи повірять люди в те, що Петро Олексійович виконує свої передвиборчі обіцянки. 

  Найбільшими критеріями буде успішність бойових дій на сході у вересні – жовтні та досягнення у сфері міжнародних відносин.

  Значний вплив на результати виборів буде мати якість передвиборчих кампаній ВО «Батьківщина», ВО «Свобода» та Радикальної партії.

  З часів проведення в Україні виборів за партійними списками тільки один раз перемогу святкувала партія президента і це було у 2012 році, коли за Партію Регіонів проголосувало 30% виборців.

  За останніми рейтингами президентська політична сила буде в трійці лідерів, але про її беззаперечну перемогу говорити не варто.


  Святослав Никорович, громадський діяч

  На минулих виборах Петро Порошенко довів, що маніпулюючи людськими емоціями можна зробити неможливе можливим. Тому потрібно уважно стежити, що реально відбувається на Сході України. Власне, виборчий процент політичного проекту Порошенка буде прив’язаний до ефективності проведення АТО.

  Проте не слід забувати, що Порошенко є менеджером високого класу. Тому політична партія Порошенка – це не тільки "Солідарність". Буде велика кількість темних конячок, які себе позиціонуватимуть, як незалежні політики. Яким чином їх заведуть у Раду: чи у списках інших політсил, чи дозволять блоки, а чи буде мажоритарка, поки сказати важко без ухваленого закону про вибори.

  Також слід розуміти, що цього разу "Свобода" разом з новими політичними партіями не дасть Петрові Порошенкові так легко маніпулювати. Можуть згадати всю його біографії, а з огляду на посаду, і всі обіцянки. Тому виборча кампанія, в будь-якому випадку, буде нелегкою.

  Якщо спробувати спрогнозувати, то Порошенко може розраховувати на пропрезидентську більшість вже у листопаді.


  Сергій Адамович, депутат Івано-Франківської обласної ради (ВО "Свобода")

  З огляду на традиційну орієнтацію українського виборця на лідерські партії у "Солідарності" є високі шанси отримати значний результат на парламентських виборах. А в подальшому доля цієї політичної структури буде залежати від структуризації і кадрового підбору.

   


  Василь Кедик, політолог

  Політика в Україні залишається сильно персоніфікованою. Тобто, партійний бренд пересічний виборець зазвичай пов’язує в основному , а часто – й виключно з лідером партії. Наприклад, згідно з результатами недавнього опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, якби у бюлетені парламентських виборів лідером партії «Солідарність» зазначався П. Порошенко результат цієї політсили зріс би вдвічі. Так, Президент, згідно з нашим законодавством не може бути лідером політсили, але навіть цю вимогу легко обійти – скажімо, Порошенко може стати «почесним головою» партії, як свого часу Ющенко в «Нашій Україні» чи Янукович в Партії регіонів, й з цим електоральним меседжем підтягнути результат «Солідарності».

  Результат президентської політсили залежатиме і від того, яким буде виборче законодавство. Якщо, буде дозволена участь в парламентській кампанії виборчих блоків, пропрезидентський блок у складі «УДАРу», «Солідарності» і «Третьої Української республіки » матиме непогані шанси здобути до 30% голосів виборців. Звісно, ці три сили зможуть піти окремо з умовою об’єднання вже у стінах Верховної Ради. Але, на мою думку, стратегія у 3 колони при гіпотетичній можливості йти єдиним блоком не стане успішнішою та не буде зрозумілою виборцям.

  (Visited 32 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *