Чи розпустить Петро Порошенко Верховну Раду?

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Сьогодні, 15 червня, Майдан у Києві вкотре вимагав негайного розпуску українського Парламенту. Справді, кому потрібна Верховна Рада, у якій були Олег Царьов, Вадім Каліснічєнка, Янукович- молодший та решта антиукраїнської гидоти …

  Проте, якщо перефразувати Черчілля, у політиці немає союзників, є тільки інтереси. Тому, завдяки розпаду фракції Партії регіонів, Петро Порошенко може отримати власне потрібний інтерес, а саме – парламентське лобі. 

  Чи все ж таки розпустить Президент це скликання Верховної Ради ми спитали прикарпатських експертів та політиків.

   

  Василь Попович, депутат Івано-Франківської обласної ради, голова фракції "Свобода"


  Сьогодні є суспільний запит на люстрацію. Тому першим кроком до цього в межах нашої держави має бути переобрання Парламенту. Юридичною підставою, очевидно, має стати розвал коаліції у ВР. Думаю, що крок до виходу має зробити фракція "УДАРу", як сьогодні найбільш пропрезидентська, яка має виконувати волю Порошенка. Тільки питання, чи така воля у нього є насправді ?


  Юрій Романюк, депутат Івано-Франківської обласної ради, голова фракції "Батьківщина"


  Єдиною реальною юридично-правовою конституційною підставою розпуску Президентом – ВРУ, може бути відсутність коаліції більшості та неспроможність Ради протягом місяця провести легітимне засідання у 226 присутніх. Але і то, це лише право президента розпустити, а не обов’язок чи доконаний факт. Це – юридична сторона медалі. Щодо політичної вимоги Майдану та очікування Народу, і виборців, що голосували за виборчу програму Порошенка, який обіцяв розпустити Раду, то це питання надзвичайно актуальне і гостре в очікуваннях всієї України. Сьогодні реально не має Української ВРУ, а є 50% політичних зрадників, проституток, українофобів та україноненависників! Їм не місце у ВРУ! Тому, у Порошенка просто не має вибору, окрім як домогтися спільно з депутатами коаліції більшості її розпустити, і надати Президентові підстави для розпуску ВРУ і оголошення позачергових виборів народних депутатів. Але до цього (або під час цього) ВРУ зобов’язана проголосувати за нову редакцію змін і доповнень до ЗУ "Про вибори народних депутатів України" та зміни до Конституції у першому читанні на даній сесії, у 226 голосів.


  Ігор Дебенко, політолог 


  Розпуск чинного складу парламенту й проведення позачергових виборів Верховної Ради України залишаються одними з головних передвиборних обіцянок Петра Порошенка. Відповідає це і настроям переважної частини суспільства. Для Президента, з уваги на характер та реальний склад повноважень, визначених чинною Конституцією, вкрай важливо мати зорієнтовану на нього більшість. Й чим швидше, тим краще…

  Водночас, з-поміж визначених тією ж Конституцією підстав, лише вихід когось із суб’єктів зі складу діючої коаліції з наступним продукуванням штучної парламентської кризи створює для цього належне підгрунтя. Визначальним чином на перспективу дочасних виборів впливатиме й ситуація з проведенням АТО, її успішність й здатність до якнайшвидшого врегулювання воєнного конфлікту. За відповідних сприятливих умов, внаслідок досягнутих домовленостей, чого також не слід виключати, на розпуск парламенту можуть піти й лідери інших політични сил, чиї фракції представлені у парламенті й яким розпуск законодавчого органу є загалом вигідним. В будь-якому випадку раніше кінця жовтня-листопада виборів очікувати не слід.

  Якщо ж вносити відповідні зміни у виборче законодавство, запроваджувати ту ж давно обіцяну пропорційну систему з відкритими списками, куди логічнішим є проведення одночасних парламентських та місцевих виборів вже навесні – у квітні-травні 2015 року.


  Василь Кедик, політолог


  Легітимність Верховної ради в очах виборців є доволі низькою. І це природно, оскільки революція позначає радикальну зміну, злом базових державних інститутів. Є новий уряд, Президент, Київрада, а парламент не змінився. Нинішня конфігурація Верховної ради, яка була обрана задовго до Майдану, не відповідає електоральним та суспільним настроям. Попри зміну коаліції, Верховна рада не пройшла люстрацію Майданом. Єдиний механізм для цього –вибори.

  Однак ми опинилися в ситуації, коли в дострокових виборах зацікавлені далеко не всі гравці. Сприятимуть умови, щоб в партійних босів склалося враження, що вони нічого не втратять від розпуску Ради, натомість зможуть наростити парламентське представництво. Сьогодні говорять про кілька варіантів, за яких можливі домовленості про дострокові вибори – насамперед пропорційна виборча система та зниження виборчого бар’єру. За умов успішних домовленостей може виникнути навіть суперечка за те, яка фракція першою вийде з коаліції. Адже такий крок, вірогідно, трансформується у додаткові електоральні бали.


  Андрій Карманський, депутат Надвірнянської районної ради 

  Можна з впевненістю сказати, що на Верховну Раду чекають перевибори. Це зумовлено не тільки бажанням президента сформувати нову, лояльну до себе більшість, але й тим, що діюча Верховна Рада не репрезентує актуальні політичні вподобання українців.

  На мою думку, перевибори можливі не раніше весни 2015 року, або навіть будуть проведені спільно з виборами до місцевих рад аж восени 2015 року.

  Причин для цього кілька:

  1. Розпуск Верховної Ради в умовах війни може стати дуже серйозним ударом по Українській державності.

  2. Не прийнятий новий закон про вибори народних депутатів України.

  3. Перевибори за пропорційною системою з відкритими списками не вигідні більшості діючих мажоритарних депутатів і їм потрібен час, щоб переорієнтуватися.

  4. Якщо вибори будуть відбуватися за старою системою – у багатьох регіонах їх проведення буде під загрозою, а у багатьох(АР Крим) стане взагалі не можливим.


  Тарас Парфан, депутат Івано-Франківської обласної ради, голова фракції "УДАР"


  Однією з найважливіших вимог Майдану було повне перезавантаження влади. Янукович з найближчим оточенням втік. Українці в єдиному пориві обрали нового Президента. Однак, як у Парламенті, так і в усіх органах влади залишилося дуже багато соратників зека – втікача, які чотири роки грабували Україну і топталися по гідності українців. Нинішня Верховна Рада має бути негайно розпущена, як така, що приймала антинародні диктаторські закони. Всі органи виконавчої і судової влади, правоохоронні органи, збройні сили України мають бути очищені від поплічників Януковича і агентів ФСБ. Також мають бути призначені позачергові вибори до органів місцевого самоврядування. Без розпуску Парламенту і проведення позачергових виборів за відкритими партійними списками, без очищення влади від злочинців і пристосуванців, без оновлення місцевих рад, Україна не зможе подолати путінську агресію і утвердити демократичні європейські цінності.


  Ігор Ткач, інформаційний аналітик 


   Думаю, восени нас чекає нове протистояння.

  (Visited 22 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *