Фальсифікації, “гречка”, “каруселі”. Чи можливі чесні вибори на Прикарпатті?

 • 180x150
 • Опубліковано:

  А чи вірите Ви, що місцеві вибори на Прикарпатті відбудуться чесно, демократично, незаангажовано, без використання політичних технологій, "гречки" та фальсифікацій?

  "Стик" звернувся до політологів, аналітиків та кандидатів від різних політсил, щоб почути їхні думки з цього приводу.

  Святослав Никорович, громадський активіст, кандидат в депутати до Івано-Франківської обласної ради:

  "Ці вибори – це боротьба свідомості людей проти запліснявілих схем влади. Можу говорити про це на прикладі Богородчан. Провладні кандидати, а їх тут як мінімум двоє, й досі дивляться на політику, як на бізнес. А їхні кампанії зводяться до "виграє той, хто рахує". Але це непрощенний злочин перед державою. Вірю, що Україна переможе, а комуністи-олігархи підуть в небуття. Слава Україні!".


  Іван Харук, журналіст, депутат Івано-Франківської обласної ради:

  "Вважаю, що вибори пройдуть з незначними порушеннями. Порівняно з іншими областями, у нас доволі якісно і мирно проходить виборчий процес. Незначні фальсифікації, звісно, можливі, але суттєво на результат вони не вплинуть. Вважаю, що попри різноманітні моральні чинники, наприклад, згадки про "Небесну Сотню" чи революційні дії, влада де зможе використає своє провладне право. Але суттєвої ролі воно не відіграє".


  Ярослав Коретчук, директор музею визвольної боротьби, кандидат в депутати:

  "Сподіваюсь, вибори будуть об’єктивними, оскільки кожна з політичних сил намагатиметься захистити результати виборів. Щодо підкупу, то він, звичайно, буде, але не у відкритій формі, тобто формі роздачі "гречки", а в інший спосіб – безплатних поїздок, роздачі солодкої вати тощо".

  Іван Маруняк, координатор представництва громадянської мережі "Опора" в Івано-Франківську:

  "Як можна заздалегідь давати оцінку виборчому процесу? Повноцінна оцінка виборчого процесу неможлива без аналізу виборчого процесу до дня голосування, аналізу дня голосування та аналізу процесу встановлення результатів. Оцінку можна дати тому, що вже відбулося. На даний момент можна зробити лише проміжну оцінку перебігу виборчого процесу.

  Стосовно можливих фальсифікацій та підкупу виборців не можу відповісти, оскільки нашими представниками наразі не зафіксовано загрозливих тенденцій, які могли б свідчити про їхню підготовку. Наявна з цього приводу інформація перевіряється і поки вона не підкріплена фактажем, я її озвучувати не можу, бо звик оперувати тільки фактами. Такі принципи роботи незалежних спостерігачів за виборами. Робити прогнози стосовно чесності чи нечесності, фаворитів виборчих перегонів тощо – це компетенція політологів, а я не політолог".


  Тарас Виноградник, голова обласного політичного осередку партії "Самопоміч":

  "Вибори – це зміни, і громадяни мають надію на краще. Водночас ми спостерігаємо як, нехтушуючи вимогами майдану, до влади прагнуть чиновники, що себе скомпроментували. Це відбувається під прикриттям провладних партій, тож виборці втратили довіру до влади. Фальсифікації можливі і вони будуть відбуватися. Почалось з нехтуванням закону щодо гендерної рівності, продовжується використанням адмінресурсу. Далі буде … "Підкуп" продовжується декілька місяців поспіль силами, які були при владі останні роки і роблять перед виборами все, щоб знову прийти на посади".

  Сергій Адамович, історик, керівник ГО "Поступовий гурт Франківців":

  "Думаю, що загалом через високу політичну культуру вибори на Прикарпатті відбудуться без значних порушень. Однак, слід очікувати "засівання" гречки зі сторони "Солідарності" і "Укропу". Імовірно "Солідарність" певною мірою скористається на цих виборах і адмінресурсом".


  Володимир Джигіта, політолог:

  "Загалом, вважаю, фальсифікацій не повинно бути. Щодо підкупу, то ці процеси уже відбуваються. Хтось безкоштовно возить людей на відомий гірськолижний курорт та організував піраміду "агітаторів". Багато кандидатів, незалежно від політичної сили, також використовують нечесні методи боротьби. Але не думаю, що це зможе кардинально вплинути на результати виборів. Більшість українців побачили ціну "безкоштовної гречки" і не підтримують таких партій і кандидатів. Хорошим прикладом цьому є результати позачергових виборів до Верховної Ради по Чернігівському округу. Так буде і у нас".


  Андрій Корнієнко, кандидат на посаду міского голови Івано-Франківська від партії "Народний контроль":

  "Про пряму фальсифікацію, таку як вкидування бюлетенів, "каруселі’ чи фальшивий підрахунок, напевно, мова не буде йти, так як серйозна кримінальна відповідальність, крім того, громадський контроль стримуватимуть порушників. А от підкуп виборців (прямий і прихований) та використанеї адмінресурсу зі сторони провладних політичних сил, на жаль, однозначно будуть. Тому забезпечити об’єктивність та неупередженіть виборчого процесу можуть тільки самі виборці, які прийдуть на дільниці, проголосують та не дадуть можливості вкрасти чи спотворити голоси".

  Юрій Лоп’янецький, керівник ГО "Народна самооборона", кандидат в депутати Івано-Франківської обласної ради:

  "На жаль, вибори матимуть факти порушень, адже уже зараз є підтверджені факти як на території Івано-Франківська, так і з цілої області. До людей звертаються, щоб вияснити прізвища осіб, які перебувають за кордоном. Виясняють, хто перебуває за кордоном сім’ями, дані про померлих, так звані "мертві душі". І все це робиться для того, щоб сфальсифікувати вибори. Великий відрив не буде, але те, що зафіксують спостерігачі і дані з виборчих дільниць будуть трохи різнитися. На мою думку, фальсифікації можна очікувати з боку тих політсил, які мають доступ до адмінресурсу".

  Володимир Ковальчук, депутат Івано-Франківської обласної ради, юрист, заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги:

  "Через складний і досить суперечливий виборчий закон, особливо на його завершальній стадії підрахунку голосів, важко говорити про об’єктивність і неупередженість. Отже все залежатиме від доброчесності і порядності, фаховості членів виборчих комісій і їхньої психологічнох стійкості від можливого тиску на них з боку партфункціонерів. Сама ймовірність фальсифікацій в день голосування залежатиме від готовності партій чи окремих кандидатів на посади голів міст утриматися від "підкупу" чи "доплати в конвертах" своїм членам ДВК при отаточному підрахунку (наприклад при визнанні бюлетнів недійсними тощо). Про факти "підкупу" можна буде говорити вже опісля виборів. Але наразі ми спостерігаємо "непрямий підкуп" – агітацію окремими політсилами щодо "ремонту доріг", встановлення дитячих майданчиків, поїздок на відпочинок в Карпати, зустрічі-концерти, використання комунальних ЗМІ, в яких редактори йдуть в різних списках на вибори".

  (Visited 95 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *