Франківці розповіли, чи потрібна мобілізація

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Ні для кого не є таємницею, що в Україні зараз війна, про це знає навіть кожна дитина. Проте, надзвичайний стан не ввели, і як такої війни не було оголошено. Вона забрала чи малу кількість героїв, які захищали Батьківщину. Військо наше ослабло і потребує допомоги, заміни, більше солдатів. Тому змушений указ, який підписав президент України, про 4-5 часткову мобілізацію викликав різні емоції в громадян. Ми провели вуличне опитування, щоб дізнатись як люди ставляться до чергової мобілізації, і чи вважають її потрібною, адже вона торкається практично кожної сім’ї.

  – Тетяна,19 років, студентка: Я ще молода, тому в законах не розбираюсь, ними практично не цікавлюсь. Тому не можу судити щодо законності цієї мобілізації. Завдяки ЗМІ я добре знаю, що нашим хлопцям, захисникам, потрібна заміна, оскільки вони там уже доволі довго… Їм потрібна допомога і ця мобілізація є також необхідною.

  –Михайло,20 років, студент: Я вважаю, що це потрібний крок у зміцненні боєздатності країни, навіть якщо зараз знову припинять вогонь, то ця хвиля буде вчитись управлятися із новою технікою і буде хорошим резервом, джокером, який можна застосувати у разі ще одного наступу. І якби повістка прийшла мені, я б не відмовився, а особливо якби не був державній формі навчання.

  – Юлія, 23 роки, професію відмовилася назвати: Нехай воювати ідуть ті хто хочуть, а не добровільно примусово, із повістками.

  – Олександр, 23 роки: Мобілізація сама по собі як феномен одного з етапів формування армії потрібен. Оскільки в Україні армія не те, що не здатна виконувати свою функцію, вона продовжує виконувати зовсім іншу функцію – розвиток підпільного бізнесу, та поширення корумпованих систем. Проблема мобілізації полягає в потребі реформування Української армії в цілому, враховуючи той факт, що бажання захищати Батьківщину є, а відповідних навичок немає. Тому мобілізація це найбільш оптимальний крок. Проте в подальшому було би доцільним створення професійної армії на контрактній основі, з відповідною зарплатою. Служба в армії має стати престижною.

  – Софія: В зв’язку з ситуацією, що складається на Сході, як би це не звучало, але, здається, що немає іншого виходу, як робити чергову мобілізацію. Адже кожного дня ми отримуємо звістки лише про вбитих та поранених, а успіху нашої сторони годі й чекати. Тому варто робити все можливе, для того, щоб зберегти нашу цілісність, а не злити ДНР і ЛНР, як Крим. Такою є ціна війни.

  – Роман Марчак: Доволі некоректне запитання, особливо по відношенні до людей, які тут чи зараз воюють на Донбасі. Як би там не було, людині властиво виснажуватись як морально, так і фізично. З іншого боку, з кожною новою хвилею мобілізації якість бійців буде все гіршою та гіршою. Та й приказ підписаний, і тут ми не вправі роздумувати над тим потрібно це, чи ні. Раз війна почалась, то її потрібно завершити, а не кидати білий прапор в самому розпалі.
  Але… В перші хвилі пішли добровольці, які були морально готові до бойових дій. Зараз багато із бійців якщо не бояться вбивати і бути вбитими, то мають скептичне ставлення до ситуації на Донбасі. Типу це не відкрита війна і війна не проти когось, а між бізнескланами.
  Я особисто належу до тієї групи, які дійсно готові піти на передову, але не підпадають під мобілізацію. Також виникають конфлікти інтересів з рідними. Тим не менш підтримую мобілізацію, але хотілось би двох речей: щоб керівництво країни оголосило чіткий план дій на Донбасі, а також те, щоб у бій відправляли тих, хто пройшов психологічний тест, хто готовий до бою!

  – Поливич О. І.: З одного боку вона потрібна, оскільки потрібно змінити наших хлопців, які уже довгий час там, їм потрібно допомогти. Потрібна ротація. Це все що я можу сказати.

  – Козак В.Д.: В нашій ситуації мобілізація потрібна, оскільки є необхідність захищати державу. Проте вона повинна бути справедливою, потрібна ротація, потрібні воїни, підготовлені люди а не молодики свіжоспечені. Батьківщину потрібно захищати.

  – Кучинський Р.С.: На мою думку, дивлячись на ту ситуацію яка зараз, мобілізація звісно потрібна, проте вона повинна проходити прозоро, в певній мірі десь показово. В першу чергу не потрібно забувати що воюють усі починаючи від простого селянина до дитини депутата. Тобто влада повинна показати, що мобілізація є загальною, а не низинною. Наприклад іде син певного депутата на службу також, звісно інформація про батальйон в якому він служитиме не буду відкритою, але це повинно бути чітко показано, що син іде , а батько відпускає. Тоді появиться більша довіра людей, збільшиться патріотичний дух. Це покаже що наша країні єдина. Чітка позиція влади покаже що ідуть всі і верхи і низи, після чого люди і самі підуть без повісток без протестів.

  Пані Парасковія, вчителька: Що казати війна є війна. І потрібно захищатись. Наш ворог є досить сильний, потрібно вистояти. Нашу націю довгий час намагались знищити різні агресори, але ми завжди підводилися з колін як підсніжники з-під снігу. Так буде і зараз.

  Опитування проводив Ростислав Геник

  (Visited 36 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *