Які наслідки матиме протистояння групи “Приват” та Петра Порошенка для Прикарпаття?

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Поки на Сході України триває війна, в центрі розгорілося політично – економічне протистояння олігархату. При чому бізнес–групи не нехтують використанням тих же бійців АТО.

  Ігоря Коломойського де–юре відсторонили від влади, але де–факто він продовжує впливати на всі процеси в Україні. Ні для кого не секрет, що Прикарпаття є одним із базових регіонів групи «Приват». Чим же закінчиться протистояння Ігоря Коломойського з Петром Порошенком, Стик поцікавився у прикарпатських експертів та політиків.

  Василь Кедик, політолог

  Сьогодні очевидно, що група «Приват» серйозно націлилася на Івано – Франківськ. Політичний процес останніх тижнів продемонстрував, що ставка на посаду міського голови у групи значна. Попри амбіції створення власного політичного проекту, Коломойський, вірогідно, в ході найближчих місцевих виборів застосовуватиме тактику диверсифікованої підтримки певних політиків і політичних сил, паралельно готуючи власний політичний стартап під парламентські вибори. Не виключенням в цьому плані буде Прикарпаття. Група «Приват» шукатиме тут нових партнерів і спробує зіграти на ослаблених позиціях президентської «Солідарності». Не думаю, що конфлікт Порошенка та Коломойського, який перейшов в латентну фазу може якимось чином відобразитись на бізнес –потужностях «Привату» на Пракарпатті.Тому питання полягає в політико–економічній площині, а не економіко–політичній.

  Сергій Адамович, депутат Івано–Франківської обласної ради, голова ГО «Поступовий гурт франківців»

  Результат протистояння стане наслідком боротьби в Києві, оскільки в області в «Солідарності» з різних причин немає фігур, що здатні оголосити війну політико–бізнесовій структурі І.Коломойського. Інша справа м. Івано-Франківськ, де більшість політико–бізнесових груп сконсолідуются проти того, щоб О.Шевченко прийшов до влади в місті. Глобально ж для Прикарпаття протистояння ніяк не відобразиться, оскільки всі ці роки І.Коломойському вдавалося домовлятися з владою, домовиться і цього разу, а отже «війна буде недовгою».

  Юрій Романюк, депутат Івано–Франківської обласної ради

  Протистояння між найвпливовішими людьми і структурами в державі нікому нічого доброго принести не можуть апріорі! Але, це не означає, що «Приват» не має своїх економічно–бізнесових та політичних інтересів на Прикарпатті. Вони є і будуть. Бо Порошенко, НЕ вічно буде президентом, а Коломойський («Приват») має свої інтереси в довготривалій перспективі. На відміну від багатьох, «Приват» інвестував в Прикарпаття мільярди! Створив тисячі робочих місць! Перетворив бідні карпатські непрохідні глухі деградаційні села у «маленьку Швейцарію!». Нафта, газ, переробка вуглеводнів, курорт «Буковель» і аеропорт в Івано–Франківську є прямими бізнесово–політичними інтересами «Привату», які ще довго будуть актуальними і визначальними, НЕзалежно від особистих стосунків з їх власниками чи користувачами та президентом держави! Я би НЕ панікував, і НЕ створював зайвий ажіотаж навколо цього протистояння, бо вони носять тимчасову природу конфліктності.

  Василь Попович, депутат обласної ради, голова Івано–Франківської облорганізації ВО «Свобода»

  Думаю, що група «Приват» принципово націлилась на нашу область і саме на місцевих виборах захоче провести якнайбільшу кількість своїх представників в обласну, районні і міські ради. Люди з групи «Приват» будуть представлені як у нових ліберальних проектах, які мають львівське коріння, так і в радикальних структурах, які мають бренд вояків–добровольців. Можливо ще буде інша партія, типу «Укроп», яка буде під впливом Коломойського. Насправді сценарій місцевих виборів буде апогеєм війни, де не буде чіткого розподілу на партії, а будуть ділитися на людей Коломойського і тих, які не з ним. Дуже шкода, але так як прикарпатці піддаються політичній маніпуляції маємо всі шанси, що область стане черговим удільним князівством групи «Приват».

  Тарас Виноградник, голова ГО «Об’єднання «Самопоміч» в Івано–Франківській області

  Думаю, що ніяк. Тому що вони, перш за все, мислять прагматично і глобально. І не тільки враховуючи питання бізнесу (Буковель,нпз), а і оцінку зовнішнього середовища (можливих інвесторів, політиків). Тим більш для однієї з найменших областей, та відсутністю потужних виробничих підприємств ( у порівнянні з Дніпропетровською та Запорізькою областями ).

  Василь Абрамів, екс–очільник «Правого сектору» на Прикарпатті

  Думаю, що боротьба буде запекла. Адже ми не побачимо нових людей, а тільки старих конкурентів. Можливо, спочатку будуть малювати картинку, що нові політичні сили нові люди, які потім всеодно злиються під «єдиного канлидата». Дуже короткий час між виборами, тому, думаю, що ці сили будуть пропонувати тих самих людей, що є у владі. Значимим є те, що важелі впливу через адмінреформу будуть використовуватись в повну силу. Тому будуть «гарячі» вибори. Популізм і обійцянки народу вже приготовлені. Прогнозую їм десь рахунок 1 : 1.

   

  (Visited 51 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *