Місцеві вибори-2015: в очікуванні змін

 • 180x150
 • Опубліковано:

  З 5 вересня офіційно стартує передвиборча кампанія на місцеві вибори. Охочих позмагатися за депутатське крісло буде багато, але чи змінять нові і уже бувалі люди стан справ на місцях – наразі невідомо. З таким питанням "Стик" звернувся до політологів, аналітиків, громадських діячів, депутатів та журналістів. У будь-якому випадку зміни, перш за все, починаються з кожного з нас. Кожен особисто приймає рішення: іти чи не йти на вибори, голосувати за конкретного кандидата чи обирати того, прізвище якого колись чув, голосувати за "гречку" чи робити вибір свідомо і виважено. І відповідальність стає особистою, щоб у майбутньому уникнути скарг на політиків, яких самі ж приводимо до влади.

  Іван Назарук, громадський діяч, керівник БФ "Сила Прикарпаття":

  "На мою думку, вибори не на часі. Ті люди, які справді щось роблять, не ідуть зараз у політику. Ідуть лише ті, що хочуть заробити на статусі депутата, самі або через підставних людей. Що змінилося? Відбулася революція, після якої прийшли нові обличчя, але люди "за кадром" залишилися ті ж. І амбіції, потреби і апетити – також. Для змін потрібен певний період часу, зміна поколінь. Навіть у молодих людей, які прийдуть після виборів до влади, "долари в очах", вони чекають, щоб заробити. Ідейних, цілісних змін наразі просто не відбудеться".

  Святослав Никорович, громадський активіст:

  "Головне завдання цих виборів – завести принаймні 5% нових та чесних людей. Решту розмов про зміни, порядок і т.п. – це лірика. А люди повинні відходити від романтичних настроїв, прагматично, тверезо думати над тим, яких політиків вони хочуть бачити.

  Можу сказати про ті списки, які зараз вже "вилазять" на зовні. Партії і дальше просовують старих номенклатурщиків, політичних заробітчан та бізнесменів. Люди можуть знов повірити, а потім будуть нарікати: «цей депутат у нас сквер забрав». Так і буде, якщо голосувати не розумом.

  Власне, щоб вибори щось змінили, треба дотримуватися однієї поради. Необхідно дуже чітко прослідкувати біографію кандидата, де він був, що робив і до чого це призвело. От тоді є шанс на нову якість місцевої політики. Люди не міняються, а якщо міняються, то вони б не мали повертатися до депутатства (саме воно їх зіпсувало)".

  Наталія Сербин, громадська діячка, керівник ГО "Поранені SOS":

  "Суттєво нічого не зміниться. Хіба після виборів у Верховну Раду щось в державі змінилося?! Дуже мало. Люди ж вибрали тих самих – олігархів, злодіїв, колишніх, тільки з новими "лейбами". Зараз від цих людей вимагають змін?! Це самообман. Обирали їх "за гречку", відпочинки, красномовство і мирне небо, яке по сьогодні обливається кров’ю. Український виборець не змінився. Це найбільша проблема. Люди, які б могли щось змінити, не йдуть на вибори, і виборці, які б могли голосувати за нових людей – не ходять голосувати. Не варто ні на кого чекати, треба самому змінюватися".

  Володимир Джигіта, політолог:

  "Як мінімум, після виборів уже не буде монополізації влади в обласному центрі однією політсилою. Загалом же бачу бажання молодих і активних людей долучитися до керівництва містом, партії ніби їх підтримують. Звичайно, у списках побачимо частину старожилів, але, вважаю, оновлення буде відчутне".

  Іван Харук, журналіст, депутат Івано-Франківської обласної ради:

  "Місце вибори, в першу чергу, це волевиявлення людей. Після Революції Гідності настала черга на місцях обрати достойних представників громади. Будуть, звичайно, нові обличчя. Нарешті суспільство має розуміти, що вибори на місцях – це відповідальна справа. І мусимо навчитися обирати не "за гречку". Мабуть, тепер настав той момент, коли комсомольсько-партійний контингент повинен піти на заслужений відпочинок, а місця у сесійних залах мешканці повинні доручити молодим, амбітним, розумним людям. Як на мене, місцеві вибори це той пласт децентралізації, за який безпосередньо відповідають прості люди, а не влада, оскільки треба обрати тих, хто буде на місці і вирішуватиме справи громадського значення. А тут політики має бути дещо менше. У будь-якому випадку сподіваюсь, що люди, в тому числі і на місцевих виборах, не наступатимуть на ті самі граблі. А місцеві ради, чи вірніше їхні рішення, матимуть більшу вагу не лише регіонального значення, а й всеукраїнського".

  Вероніка Дичковська, громадська діячка:

  "Не можу нічого сказати, хотілося б вірити. Сподіваюсь, що прийдуть нові люди, для яких майбутнє країни і їхніх дітей важливіше, ніж особиста вигода. Водночас всім громадянам треба усвідомити свою особисту відповідальність і перед тим, як поставити галочку, трохи поцікавитись біографією своїх кандидатів і постаратись особисто задати кандидатам свої запитання чи поставити правильні завдання. Адже ж це ми маєм ставити завдання перед депутатами, вірно?"

  Тарас Виноградник, керівник обласного осередку об’єднання "Самопоміч":

  "Однозначно змінять! І це позиція – вимога Майдану! ЇЇ необхідно дотримуватись і виконувати. Перестороги були і будуть. "Об’єднання "Самопоміч" – це 90% кандидатів, які не були депутатами, вже не говорю про членство в "Партії Регіонів" та інших одіозних партіях, не менше 30% жінок, максимальна публічність. Але не слід забувати, що і виборець несе відповідальність".

  Ольга Деркачова, письменниця, викладач, кандидат філологічних наук, доцент кафедри філології та методики початкової освіти:

  "Місцеві вибори нічого не змінять, тому що ми змінюються прізвища, але не змінюється система. А принцип вибору буде той, що вже давно є: вибираємо найменше зло. Аби не гірше. Але немає нікого, кого би ми вибирали з вірою, в те, що буде краще. Та й більшістю бажаючих бути обраними керує любов, але не до землі, яку ти маєш достойно представити, а до чогось іншого. Ну, й не секрет, що політичної еліти у нас нема, а змінювати щось конструктивно може тільки еліта".

  Віталій Перевізник, голова громадської ради при Івано-Франківській ОДА, аналітик:

  "Місцеве врядування сильне відповідальністю виборців. Враховуючи те, що кількість виборців, які готові взяти відповідальність за свій вибір, суттєво не змінилась, то особливих змін чекати не доводиться. Можливе також посилення внутрішньої конкуренції у партіях (партпроектах), що сприятиме становленню нових лідерів місцевих громад".

  Ярослав Коретчук, історик, директор "Музею визвольної боротьби":

  "Вважаю, що завдяки прийнятому "Закону про місцеві вибори" до місцевих органів самоврядування пройдуть ті політичні сили, які сьогодні перебувають в парламенті, що дозволить їм сформувати пряму вертикаль "Київ- регіон". А це не є позитивним кроком. Більшість дрібніших політичних сил, на жаль, не зможуть пройти або кількість депутатів від них буде незначною, що не дозволить їм впливати на прийняття рішень".

  Ігор Ткач, інформаційний аналітик, журналіст:

  "Чи вибори щось змінять можна буде сказати уже 1 вересня. Вся справа в тому, що подання в ТВК будуть здійснені до кінця серпня, роль ТВК зараз буде надзвичайно високою. І від того, ким будуть ці люди, залежить, як пройдуть вибори і чи будуть зміни. Є три складових результату: люди в ТВК, кандидати і виборці. Якщо 2 із 3 елементів будуть завалені, то шансів мало".

   

  (Visited 28 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *